Arn Gréta a döntő szett rövidítésében bukott el Errani ellen

2009.05.19. 13:48
Arn Gréta a varsói tenisztorna 1. fordulójában 6:2, 1:6, 7:6-ra kikapott az ötödik helyen kiemelt olasz Sara Erranitól. A magyar játékos közel állt a bravúrhoz (ellenfele több mint 160 hellyel áll előrébb a világranglistán), hiszen a döntő szettet 5:3-as vezetésről bukta el. Czink Melinda is elbúcsúzott az egyéni küzdelmektől, miután az első fordulóban 3:6, 6:4, 6:3-ra kikapott a cseh Klára Zakopalovától.
Arn Gréta közel állt a bravúrhoz
Fotó: Action Images (archív)

Az ötödik helyen kiemelt Sara Errani várt Arn Grétára, és figyelembe véve a két játékos világranglistán elfoglalt pozícióját (44. és 205.), egyértelműen az olasz volt a mérkőzése esélyese.

Az első szett ennek megfelelően alakult, hiszen 6:2-re Errani nyerte meg. Arn gyengén szervált, öt kettős hibát is elkövetett négy adogatójátékában.

A második játszma az előző tükörképét mutatta, Arn esélyt sem adott ellenfelének a brékre, ő viszont kétszer is elvette a 22 éves bolognai lány adogatását, és 6:1-gyel egyenlített.

A magyar játékos lendülete a döntő felvonásra is megmaradt, ám hiába vezetett 5:3-ra és szerválhatott a meccsért 5:4-nél, nem tudott élni a lehetőséggel.

Olyannyira nem, hogy 5:6-nál már ellenfelének voltak meccslabdái, de Arn hárította ezeket, így rövidítésben dőlt el a szett és vele együtt a találkozó is. Méghozzá az olasz javára, mivel Arn sajnos csak két pontot tudott szerezni a tie-breakben.

A délután folyamán is izgulhattunk egy magyar színekben szereplő játékosért, Czink Melinda (61.) Klára Zakopalovával (116.) játszott az első körben, és az első szettben elhúzott 3:1-re. A cseh lány két játékot megnyerve ugyan kiegyenlített, ám 6:3-mal aztán mégis Czinké lett a játszma.

A második szettben ismét 3:1-es előnyre tett szert a magyar játékos, ám ekkor megint megtorpant, sorozatban öt játékot bukott el, így 5:3-ra már Zakopalová vezetett. Innen már nem volt visszaút, 6:4-re a cseh nyert.

A döntő játszmában 2:1-re vezetett Melinda, ám jött egy három játékot felölelő rövidzárlat, amelynek végén 4:2-es hátrányban találta magát. Csekély előnyére ismét jól vigyázott a cseh teniszező, ráadásul 5:3-nál ismét elvette Czink adogatását, így végül 6:3-ra nyerte meg a döntő szettet.

WTA-TORNA, WARSAW OPEN, VARSÓ (600 ezer dollár, salak)