Vége a charlestoni „mesének”: Czink Melinda kikapott a negyeddöntőben

2009.04.18. 07:33
Czink Melinda három kiváló meccs és három győzelem után a negyeddöntőben már verességet szenvedett a charlestoni torna negyeddöntőjében. A magyar lány a 6. kiemelt francia Marion Bartolitól kapott ki két szettben.
Marion Bartoli ellen nem ment a játék Czink Melindának (képünkön)
Fotó: Action Images

Befejeződött a charlestoni 1 millió dollár összdíjazású torna Czink Melinda számára, de a világranglistán jelenleg 82. helyen álló magyar lánynak nincs oka szomorkodni.

A negyeddöntőben ugyan 6:4, 6:1-re kikapott a ranglistán 13. helyen álló, a tornán 6. kiemelt francia Marion Bartolitól, de korábban meseszép játékkal három meccset is megnyert, többek között a világranglistán 10. helyen álló orosz Nadja Petrovát is búcsúztatta.

A Bartoli elleni meccsen az első szettben még nagyon jól tartotta magát az Egyesült Államokban élő, de magyar színekben versenyző Czink Melinda.

A francia lánynak három bréklehetősége volt, ebből kettőt ki is használt, ez pedig elég volt ahhoz, hogy 6:4-re megnyerje az első szettet, mert Czink két bréklabdából egyet tudott értékesíteni.

A második szettben sajnos teljesen szétesett a magyar teniszező szervajátéka, 18 első adogatásából csak hétszer tudott pontot elérni, ez pedig nagyon kevésnek bizonyult. Bartoli háromszor is elvette az adogatását, így 6:1-re megnyerte a második szettet, és ezzel együtt a mérkőzést is.

Bartoli ellenfele az elődöntőben a német Sabine Lisicki lesz.

WTA-TORNA, FAMILY CIRCLE CUP, CHARLESTON (1 000 000 dollár, salak)