Czink Melinda karnyújtásnyira volt az újabb bravúrtól

2009.01.14. 06:58
Czink Melinda kis híján a szlovák Magdalena Rybarikovát is legyőzte a 220 ezer dolláros hobarti WTA-tornán, de egy, a női tenisz minden szépségét felvonultató, teljesen őrült mérkőzésen végül a legjobb nyolc között búcsúzni kényszerült.
Czink Melindának nem kell csalódottnak lennie, közel volt az újabb bravúrhoz
Fotó: Imago (archív)

Az első játszma nem tartott sokáig a 220 ezer dolláros hobarti WTA-torna negyeddöntőjében, a világranglista 57. helyén álló Magdalena Rybariková ugyanis minden lehetőségre lecsapott a rangsor 100. helyét elfoglaló Czink Melinda ellen: kétszer jutott bréklabdához, és mindkétszer ki is használta a lehetőséget, így alig negyedóra alatt ellépett 5:0-ra.

CZINK CSALÓDOTT

„Szomorú vagyok, hogy nem sikerült megnyerni ezt a mérkőzést, mivel megvolt az esélyem a sikerre. A harmadik játszmában közel álltam a győzelemhez, ám elkövettem néhány hibát” – mondta Czink Melinda a találkozó után.
Czink eközben nem sokat tudott kihozni saját játékából, első szervái nem sikerültek, a másodikakat pedig könnyedén megölte a szlovák lány. A szett hatodik játékában Czink végre hárított egy bréklabdát, de csak időt nyert, végül 6:0-ra elveszítette a felvonást.

A második játszmában azonban alaposan javított: elvette a szlovák lány első három adogatójátékát, aki 0:1-nél még egyenlíteni tudott, de utána nem tudta tartani a lépést Czinkkel. Így aztán alig negyven perc elteltével 0:6, 6:1-ről a döntő szettel folytatódhatott a meccs.

Ez a felvonás rosszul kezdődött a magyar játékos számára, rögtön elbukta a szerváját, ám azonnal egyenlített is. Kisvártatva újra elveszítette az adogatóelőnyt, így 5:4-nél Rybariková már a meccsért adogathatott. Czink azonban egy mérkőzéslabdát is hárítva életben tartotta a reményt, de csak azért, hogy utána újabb hihetetlen fordulat következzen.

A budapesti születésű játékos ugyanis úgy vesztette el 5:5-nél az adogatását, hogy pontot sem tudott szerezni, de szlovák ellenfele is megijedhetett attól, hogy még a végén behúzza az eléggé hektikus találkozót, és hiába adogathatott, a következő gémben meg ő nem tudott labdamenetet nyerni. Jöhetett a rövidítés.

A tie-breakben fej fej mellett haladtak a hölgyek 5:5-ig, ekkor Czink jutott meccslabdához, ám kettős hibát ütött a legfontosabb pillanatban. Egy labdára a győzelemtől még Rybarikovának is megremegett a keze, de 8–7 után a szlovák lány a harmadik lehetőségével már élni tudott, így kereken száz perces küzdelemben ő jutott az elődöntőbe.

Czink azonban így sem panaszkodhat, bár lett volna alkalma megnyerni a találkozót. A selejtezőből indulva öt meccset nyert meg zsinórban, és teljesítményéért 5340 dollárt, valamint 70 ranglistapontot kap, amivel még a legjobb kilencven közé is bekerülhet a világranglistán, ráadásul az idei mérlege is remek: tíz győzelem mellett két vereséget számlál az új esztendőben, ráadásul öt top százas játékost is legyőzött, azaz igen jó formában van a hétfőn kezdődő Australian Open előtt.

TENISZ, WTA-TORNA, HOBART (kemény pálya, 220 000 dollár)