Szávay Ágnes két játszmában győzött orosz ellenfele ellen

2007.09.27. 10:49
Továbbjutott a Koreában zajló Hansol Open tenisztorna második fordulójából Szávay Ágnes. A második helyen kiemelt magyar kiválóság az orosz Galina Voszkobojevát búcsúztatta, következő ellenfele a görög Eleni Daniilidu lesz.
Szávay Ágnesnek nem jelentett gondot Voszkobojeva legyőzése
Imago
Imago

Szávay Ágnes az orosz Galina Voszkobojeva ellen lépett pályára a koreai tenisztorna második fordulójában. A magyar versenyző tudta, ha legyőzi riválisát, akkor a következő körben a görög Eleni Daniilidu vár rá.

A magyar játékos kezdte az adogatást, és az első játékban nem sok kellett ahhoz, hogy a vilgáranglista 134. helyén álló ellenfél brékeljen. Szerencsére ez Voszkobojevának nem sikerült, Szávay pedig élt a lehetőséggel, és megszerezte a vezetést.

A negyedik játékban sikerült a Vasas versenyzőjének először elvennie ellenfele adogatását, 40-15-nél ellenfele kettős hibát ütött. Szávay 4:1 után újra brékelt, és 6:1-re nyerte az első szettet.

A következő játszma első három játékában mindkét fél hozta a saját adogatását, utána azonban Voszkobojeva brékelt, és 3:1-es vezetésre tett szert. Szávay utána egyből visszavette ellenfele adogatóelőnyét.

3:3 után Szávay újra brékelni tudott, majd saját adogatását is hozta, és végül 80 perc alatt nyerte meg a mérkőzést.