Nadal nem tudta megállítani Federert

2006.11.18. 15:20
A világelső Roger Federer jutott be elsőként a döntőbe a férfi teniszezők Mesterek Kupáján, azaz az ATP-világbajnokságon. A svájci klasszis 1 óra 53 perc alatt 6:4, 7:5-re győzte le a 2. helyen kiemelt Rafael Nadalt a sanghaji tornán, így 2003, 2004 és 2005 után az idén idén is finalista. Az a David Nalbandian–James Blake összcsapáson dől el, hogy megismétlődik-e a tavalyi Federer–Nalbandian döntő.
Roger Federer a negyedik mérkőzéslavbdáját használta ki, és már 28 mérkőzés óta veretlen
Reuters
Reuters

Az első helyen kiemelt Roger Federer 6:3-ra szépített az összesítésben Rafael Nadallal szemben, azaz a két kiválóság eddigi kilenc mérkőzése mérkőzése közül most már hármat a világelső nyert meg.

A harmadik sikere a mai napra esett, amikor Sanghajban 6:4, 7:5-re nyert a húszéves mallorcai ellen. A salakspecialista Nadalnak a szőnyegen nem sok esélye volt, az első szettben például jóformán kizárólag azzal volt elfoglalva, hogy vérrel-verejtékkel hozza a saját adogatásait.

Federernek hatszor volt alkalma brékre, de Nadal négyszer sikeresen hárította el a próbálkozását. Más kérdés, hogy ezzel sem ment sokra, a szett ugyanis így – mivel ő maga egyetlen lehetőségével nem tudott élni – 6:4-gyel Federeré lett.

A második felvonásban hasonló volt a helyzet, sőt a svájci olyannyira meggyőzően teniszezett, hogy első adogatásai közül csak minden tizedik után örülhetett pontnak Nadal.

A sportág egyeduralkodójának ötször volt alkalma elnyerni a hispán szervagémjét, de a rivális sokszor megcsodál szívóssága és akaratereje miatt csak egyszer sikerült neki.

Ugyanakkor megint ez volt az a brék, amely döntött, s végül hét perc híján két óra után Federer emelhette a magasba a kezét.