Curling vegyescsapat-vb: a magyar válogatott legyőzte Tajvant

2023.10.18. 13:22
A magyar csapat (Fotó: curling.hu)
Sorozatban harmadik sikerét aratta a magyar válogatott az Aberdeenben zajló curling vegyescsapat-világbajnokságon, melynek szerdai versenynapján magabiztosan verte meg a tajvani együttest.

A Fóti Balázs, Halász Csilla, Szabó Enikő, Ézsöl Gábor összeállítású együttes – a viadal honlapja szerint – 9:5-re nyerte meg a mérkőzést, ezzel hat meccs után 3/3-as győzelmi mérleggel a kilenc csapatos B-csoport negyedik helyén áll.

A mieink három vereséggel kezdték a tornát, majd a litvánokat, kedden a finneket is legyőzték. A válogatott a hetedik mérkőzését 17 órától, Ausztrália ellen vívja.

A négy csoportból az első helyezettek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a 2-3. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé kerülésért.