La Liga: Munir buta kiállítását nem bírta el a Valencia – videó

2017.01.30. 22:43
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának záró mérkőzésén a Valencia 3–1-es vereséget szenvedett a Las Palmas vendégeként.

A Turia-parti csapat az első félidő közepén Santi Mina találatával megszerezte a vezetést, de a házigazdák Jonathan Viera révén még az első félidőben egyenlítettek.

A második játékrész elején a Valencia tíz főre fogyatkozott, miután Munir El Haddadi négy percen belül két sárga lapot kapott – a másodikat egy buta és fölösleges szabálytalanságért.

A Kanári-szigeteki csapat gyorsan kihasználta emberelőnyét, hiszen Munir kiállítását követően tíz perccel már 3–1-re vezetett, és előnyét a hátralévő fél órában meg is őrizte.

A Las Palmas hazai pályán továbbra is veretlen (6 győzelem, 5 döntetlen), míg a Valencia három forduló után először szenvedett vereséget.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
20. FORDULÓ

Las Palmas–Valencia 3–1 (Viera 42., M. Lemos 58., K-P. Boateng 61., ill. Santi Mina 21.)

1. Real Madrid 19 14 4 1 51–17 +34 46
2. Barcelona 20 12 6 2 52–18 +34 42
3. Sevilla 20 13 3 4 43–28 +15 42
4. Atlético Madrid 20 10 6 4 34–16 +18 36
5. Real Sociedad 20 11 2 7 31–28 +3 35
6. Villarreal 20 9 7 4 28–14 +14 34
7. Athletic Bilbao 20 9 5 6 26–22 +4 32
8. Celta Vigo 20 9 3 8 31–33 –2 30