La Liga: ez történik, ha kezd az MSN – hengerelt a Barcelona

2016.09.17. 14:47
Suárez és Messi öröme – a Neymarral újra összeálló MSN-trió ismét varázsolt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén az FC Barcelona 5–1-re nyert az újonc Leganés otthonában.

A szezon során először kezdett az MSN, azaz a Lionel Messi, Luis Suárez, Neymar trió, az első két meccsről a brazil hiányzott, a legutóbb, a Deportivo Alavéstől elszenvedett vereség alkalmával pedig csak ő kezdett. Csupán 15 perc kellett a Barcának a vezetés megszerzéséhez, ekkor Suárez ment el a jobb oldalon, középre gurította a labdát, s Messi a kapuba lőtt (0–1).

Az argentin támadó már 34 különböző csapat ellen ért el gólt a spanyol élvonalban. Ezt csak Julio Salinas mondhatja el magáról. Az abszolút csúcstartó Raúl, aki 35 együttesnek talált be.Bővebben itt!

Újabb bő negyedórával később fordított volt a szereposztás, ezúttal Messi passzát váltotta gólra Suárez (0–2). A félidőt jelző hármas sípszó előtt Neymar sem akart kimaradni a jóból, a 44. percben Suárez végtelenül önzetlen passzát váltotta gólra (0–3). Az önzetlenség Michael Owent is lenyűgözte, a korábbi aranylabdás futballista (aki a 2004–2005-ös kiírásban a Real Madrid labdarúgója volt) a Twitter-oldalán dicsérte a katalánokat.

A második félidő elején Neymart buktatták a Leganés tizenhatosán belül, a tizenegyest Messi váltotta gólra (0–4), majd kilenc perccel később Rafinha lőtt bődületesen nagy bombát a jobb felső sarokba (0–5).

A Leganésnek aztán összejött a szépítés, a 81. percben Gabriel csavart gyönyörűen Marc-André ter Stegen kapujába, kialakítva ezzel az 1–5-ös végeredményt. A Barcelona a múlt heti botlását követően újra magabiztosan nyert.

Az Atlético Madrid hazai pályán 5–0-ra legyőzte a Sporting Gijónt. A Celta Vigo ellen aratott múlt heti 4–0-s sikert követően ezúttal is magabiztos győzelmet aratott az Atlético, most 5–0-ra nyert a bajnokságban a spanyol fővárosi csapat. Antoine Griezmann azon a mérkőzésen is duplázni tudott, csakúgy, mint a Gijón ellen. A francia válogatott támadónak egyébként ez volt az 50. gólja a hazai bajnoki meccseken a madridiak színeiben.

Diego Simeone legénysége már az első öt percben eldöntötte a találkozót. Griezmann a második percben szerzett vezetést, majd három perccel később Kevin Gameiro megduplázta az előnyt.

A 69. percben Griezmann helyére érkezett Fernando Torres, aki három minutummal rá Ángel Correra passza után lőtt a kapuba. A 32 éves csatár a hajrában egy tizenegyest is értékesített, így amióta visszatért az Atléticóba, most először duplázott.

A Sevilla a tabella élére ugorhatott volna, ha legyőzi az Eibart. Luciano Vietto révén meg is szerezték a vezetést a vendégek a mérkőzés 27. percében. Az argentin támadót remekül ugratták ki, a befejezésnél pedig nem hibázott.

Az andalúzok esélyét tovább növelte, hogy a 45. percben emberelőnybe kerültek. A hazaiak viszont becsülettel próbálkoztak, aminek a 64. percben meg is lett a jutalma. Egy bal oldali beadást követően Pedro León maradt őrizetlenül a kapu előtt, majd egyenlített.

Az egyenlítő gól után a baszkok tartották az eredményt, a Sevilla pedig úgy sem tudott nyerni, hogy az utolsó öt percben már kettős emberelőnyben játszott.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ

Leganés–FC Barcelona 1–5 (Gabriel 80., ill. Messi 15., 55. – a másodikat 11-esből, L. Suárez 31., Neymar 44., Rafinha 64.)
Atlético Madrid–Sporting Gijón 5–0 (Griezmann 2., 31., Gameiro 5., F. Torres 72., 90. – 11-esből)
Eibar–Sevilla 1–1 (León 64., ill. Vietto 27.)
Las Palmas–Málaga 1–0 (Momo 10. – 11-esből)

1. Barcelona 4 3 1 13–5 +8 9
2. Real Madrid 3 3 10–3 +7 9
3. Las Palmas 4 3 1 11–5 +6 9
4. Atlético Madrid 4 2 2 10–1 +9 8
5. Sevilla 4 2 2 9–6 +3 8
6. Eibar 4 2 1 1 5–4 +1 7