La Liga: botlott az Atlético, a Barcelona maradt az élen

2016.01.24. 17:52
Griezmannék visszaestek a második helyre a Camp Nouban rendezendő rangadó előtt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett az utolsó fél órában emberhátrányban játszó Sevillával, így nem tudta visszaelőzni a tabella élén álló Barcelonát, pontszámban viszont utolérte az egy meccsel kevesebbet játszó katalán csapatot.

Az Atlético Madrid abban a tudatban fogadta a Sevillát a La Liga 21. fordulójának rangadóján, hogy ha nyer, akkor kétpontos előnyből várhatja a Barcelona elleni idegenbeli összecsapást.

Az első félidőben a fővárosi együttes akarata érvényesült, a játék többnyire a Sevilla térfelén folyt, de Antoine Griezmannék nem tudták gólra váltani a helyzeteiket. A vendégek a 36. percben jártak közel a gólszerzéshez, amikor Éver Banega megpattanó lövése a lécre hullott.

A szünet után fokozódott az Atlético nyomása, főleg miután emberelőnybe került. A 60. percben Luciano Vietto a szögletzászlónál ügyesen átjátszotta Cokét, majd Vitolo mellett is elhúzta a labdát, aki sárga lapot érően buktatta, és mivel ez neki már a második figyelmeztetése volt, a játékvezető kiállította. A Sevilla a legutóbbi négy látogatása alkalmával öt piros lapot kapott a Vicente Calderón Stadionban.

Az Atlético az utolsó fél órában kapuja elé szegezte a kontrákra berendezkedő vendégeket, az andalúziai együttes játékosainak hátát – ahogy mondani szokás – feltörte a háló, de a madridiak nem jártak sikerrel. A Sevilla pontszerzésében döntő érdemeket vállalt Sergio Rico kapus, aki nagy védésekkel őrizte meg kapuját a góltól.

Diego Simeonét az elszalasztott győzelem mellett az is bosszanthatja, hogy a hajrában becserélt Ángel Correa sárga lapot kapott, így eltiltás miatt nem léphet pályára a Camp Nouban.

A Barcelona és az Atlético Madrid fej fej mellett várhatja kettejük egymás elleni ütközetét, amelyre jövő szombaton 16 órától kerül sor.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Atlético Madrid–Sevilla 0–0
KÉSŐBB
18.15: Deportivo La Coruna–Valencia (Tv: Sport1)
20.30: Betis–Real Madrid (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Eibar 5–2 (Aduriz 12., 52., Sabin 27., Laporte 40., M. dos Santos 80. – öngól, ill. Borja Bastón 4., 50. – a másodikat 11-esből)

1. Barcelona 20 15 3 2 52–16 +36 48
2. Atlético Madrid 21 15 3 3 30–8 +22 48
3. Real Madrid 20 13 4 3 57–19 +38 43
4. Villarreal 21 12 5 4 28–18 +10 41
5. Celta Vigo 21 10 4 7 32–33 –1 34
6. Eibar 21 9 6 6 34–26 +8 33
7. Sevilla 21 9 6 6 28–22 +6 33
8. Athletic Bilbao 21 9 4 8 32–30 +2 31