La Liga: bajnokavatás elnapolva – ötgólos rangadót nyert az Atlético

2019.04.24. 21:24
Álvaro Morata már a 9. percben megszerezte a vezetést az Atlético Madridnak (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte a Valenciát, ezzel megakadályozta, hogy a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában matematikailag is biztossá váljon a Barcelona bajnoki címe.

Az Atlético Madrid a bajnoki esélyei már a Barcelona ellen elvesztett rangadón minimálisra csökkentek, de ahhoz, hogy négy fordulóval a vége előtt még ne legyen matematikailag is biztos a katalán együttes sikere, nem volt szabad kikapnia a Valenciától.

Madridban a két legjobb védelem találkozott, az Atlético 21, a Valencia 28 gólt kapott az eddig lejátszott 33 kör alatt – de szerencsére hamar eldőlt, gól nélküli döntetlen nem lesz.

Álvaro Morata már a 9. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, Juanfran jobb oldali beadását sodorta közvetlen közelről a hálóba (1–0). A télen kölcsönvett csatár már a hatodik találatát jegyezte az Atlétiben, ennél csak egy csapattársa, Antoine Griezmann (a mai meccsel már 8) jár több bajnoki gólnál 2019-ben.

A 20. minutumban megduplázhatta volna előnyét az Atlético, a Neto kezei közül csúnyán kipattanó labdát ismét Morata továbbította a kapuba cimbalomszögből, ám les miatt a játékvezető nem adta meg a találatot.

A 36. percben aztán egyenlített a Valencia, a madridi védők hathatós közreműködése mellett a korábbi Atlético-játékos, Kevin Gameiro vehette át a labdát teljesen szabadon az ötöstől nem messze, majd lőhetett a hazai kapuba (1–1).

Fordulás után kevesebb mint négy perc kellett az Atléticónak, hogy Thomas Lemar beadásából Griezmann fejesével újra megszerezze a vezetést (2–1).

De ez még mindig nem volt elég a „matracosok” győzelméhez. A hajrában a Real-nevelés Dani Parejo értékesítette a Saúl kezezése után videobíró segítségével megítélt büntetőt (2–2).

A három pontot végül Ángel Correa 81. percben eleresztett, remekül eltalált lövése hozta meg az Atlético Madridnak – Neto mozdulni sem tudott a 21 méterről a kapu bal felső sarkába vágódó labdára (3–2).

Győzelmének köszönhetően az Atlético „elhalasztotta” a bajnokavatást, hiába győzött kedden 2–0-ra az Alavés otthonában, matematikailag még nem nyerte meg a címet a kilencpontos fórban lévő Barcelona.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ

Atlético Madrid–Valencia 3–2 (Morata 9., Griezmann 49., Á. Correa 81., ill. Gameiro 36., Dani Parejo 77. – 11-esből)
Levante–Real Betis 4–0
(Campana 9., Loren 32. – öngól, Morales 56. – 11-esből, Coke 81.)
Leganés–Athletic Bilbao 0–1