Costa forrófejűsége után Oblak bravúrjai sem értek sokat, a Barcáé a rangadó!

2019.04.06. 20:37
Suárez döntötte el a rangadót (Fotó: AFP)
A Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Atlético Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában, ezzel 11 pontra növelte az előnyét az élen fővárosi riválisával szemben. Jan Oblak szenzációsan védett, ám Diego Costa 29. percben történt kiállítása megpecsételte a vendégek sorsát.

Hiába kezdett ígéretesen az Atlético Madrid a Barcelona otthonában, Diego Costa 29. percben kapott piros lapja megpecsételte a fővárosi együttes sorsát.

Pedig a madridiaknak mindennél nagyobb szükségük lett volna egy bravúrgyőzelemre a Camp Nouban. Ott, ahol 2006 februárja óta egyetlenegyszer sem sikerült győzniük. S ezúttal sem.
Érdekesség, hogy Diego Costa a kilencedik Atlético-játékos, akit kiállítottak a Barcelonával szemben, amióta Diego Simeone a csapat trénere. Ez idő alatt a többi együttes maximum három piros lapot „tud” felmutatni, ami valahol jellemzi is a „matracosok” alapvetően küzdelmes, nem feltétlenül a futball szépségeire alapozó stílusát.

A kiállítás után az addig semmi felesleges kockázatot nem vállaló Barcelona átvette a kezdeményezést és Coutinho látványos csele után csak centikre járt a vezetés megszerzésétől. Igaz, korábban Jordi Alba lévén ennél is volt már közelebb az 1–0-hoz, akkor a „kapualu” segítette ki Jan Oblakot.

Diego Costa a 29. percben reklamált ki magának piros lapot (Fotó: AFP)

A fordulást követően tíz emberrel is feljavult az Alético, amely egy-egy kontra végén veszélyeztetett. Ám közel sem annyit, mint Lionel Messi egymagában. Az argentin klasszis rövid idő leforgása alatt négy ígéretes lövést is megeresztett a vendégkapu legkülönfélébb pontjai felé, de Oblak újra meg újra a helyén volt.

A vendégcsapat érthető módon próbálta lassítani a játékot, amikor csak meg tudta szerezni a labdát. Ám a katalán gárda is türelmes volt. Az adott körülmények között egyik együttes sem akart a kelleténél többet kockáztatni. A Barcelonának a nyolcpontos előny hét fordulóval a bajnokság vége előtt még mindig kényelmes fórnak ígérkezett, az Atlético pedig még mindig közelebb érezhette magához a gránátvörös-kék együttest, mintha tizenegy pontra nő a hátránya...

Az utolsó tíz percnek is nulla nulláról vágott neki a két fél – amiben Oblaknak több mint kulcsszerepe volt.

Már-már a szlovén kapus dicshimnuszát fogalmazhatta a fél spanyol sajtó, amikor a 85. percben Luis Suárez elképesztő erővel kilőtte a bal alsó sarkot (1–0) – úgy, hogy a madridi még ebbe is bele tudott érni.

A 87. percben Messi is belőtte azt a gólt, amit a teljesítménye alapján megérdemelt – és azt a gólt, amit teljesítménye alapján Oblak egyáltalán nem érdemelt volna meg, no de ilyen játék ez a futball (2–0). Ezzel pedig az argentin le is zárta a mérkőzés érdemi részét.

A Barcelona előnye az Alético minden erőfeszítése ellenére tizenegy pontra hízott, így lényegében eldőlt a bajnoki versenyfutás Spanyolországban a 2018–2019-es idényre.

Diego Costa meg egy életre megtanulhatja, milyen drága Jesús Gil Manzano legközelebbi női hozzátartozóját emlegetni...