Mire Messi beállt, már el is dőlt a Barcelona bajnokija

2019.04.23. 21:20
A bajnoki cím felé menetelő katalánokat a Deportivo Alavés sem tudta megállítani: a Barcelona 2–0-s sikere azt jelenti, hogy szerdán máris bajnok lehet a csapat, ha kikap a Valencia ellen a második helyen álló Atlético Madrid.

A két gólszerző (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Deportivo Alavés–FC Barcelona 0–2 (Alená 54., L. Suárez 60. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyon érdekesre sikeredett az Alavés és a Barcelona bajnokijának első félideje: a hazaiak az első tíz percben mindössze öt darab jó passzal jelentkeztek, de mégis két góllal vezethettek volna a pihenőre: a két csodás mentéssel jelentkező, egykori olasz, majd brazil korosztályos válogatott Rodrigo Ely két gólt is fejelhetett volna, de mindkétszer kissé pontatlanul célzott.

A nagyon tartalékos Barcelona kispadján Ernesto Valverde mellett 371 millió eurónyi játékjog ücsörgött, a második félidőre állt csak be Lionel Messi és Jordi Alba, ám ekkor már két góllal vezetett a bajnoki éllovas: előbb Carles Alená lőtt okosan a kapuba nagyon szép támadás végén, majd egy kezezés miatt megítélt büntetőt értékesített Luis Suárez. 0–2

Ezzel el is dőlt minden fontos kérdés, csak annyi maradt hátra, hogy mennyinél áll meg a katalán had, és enged-e egy szépítő találatot az Európa-ligáért harcoló vitoriai kis csapatnak.

Nos, Jony lövése a jobb felső sarok mellé tekeredett, Messi közeli próbálkozását a kapufára tolta Fernando Pacheco kapus, majd Messi passza után Philippe Coutinho rontott ziccert – ha kikap az Atlético Madrid szerdán a Valenciától, máris bajnok a Barcelona; ha a Valverde-legénység megnyeri a hétvégi bajnokiját a Levante ellen, akkor pedig 100 százalék, hogy megvédi elsőségét a La Ligában.