La Liga: a Valencia tapad a Barcelonára, Zaza meg Messire

2017.10.28. 14:50
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának nyitó mérkőzésén a Valencia 2–1-re nyerni tudott a Deportivo Alavés otthonában.

A vendégek még a szünet előtt megszerezték a vezetést: Simone Zaza 12 méterről, a jobb oldalról a léc alá helyezett. Az olasz válogatott támadónak legutóbbi hat bajnokiján ez volt a nyolcadik gólja, összességében pedig kilencnél tart ebben a szezonban a La Ligában, és csak Lionel Messi (11) előzi meg a góllövőlistán.

A házigazda a fordulás után felszívta magát, a 49. percben Alexis fejesével egyenlített. A győzelem mégis a Valenciáé lett, a 66. percben ugyanis Rodrigo értékesítette a megítélt büntetőt. A Valencia így továbbra is veretlen, és egy pontra megközelítette a Bilbaóba látogató éllovas Barcelonát.