La Liga: Messi remek gólt lőtt, újra győzött a Barcelona

2017.10.28. 22:37
Lionel Messit a bilbaói Eneko Bóveda (jobbra) próbálja szerelni (Fotó: AFP)
A Barcelona 2–0-ra győzött az Athletic Bilbao vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának szombat esti mérkőzésén, és ezzel megerősítette a helyét a tabella élén.

A mozgalmas első félidőben mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei, de amíg a hazaiak részéről Inaki Williams és Aritz Aduriz nem tudott a kapuba találni – a Barca hálója előtt álló Marc-André ter Stegen nagyon jó napot fogott ki –, odaát Lionel Messi igen.

A 36. percben egy kiadós barcelonai adogatás végén Messi, Paulinho, Messi, Jordi Alba volt a labda útja, utóbbi balról középre játszott, és a középen menetrend szerint érkező argentin klasszis egyből, ballal, nyolc méterről laposan a hálóba lőtt (0–1).

Egy kis stat: Messi legjobb kiszolgálója a bajnoki szezonban eddig Jordi Alba, a védő most adott negyedszer gólpasszt az argentinnak.

Ami Messit illeti, korábban neki is volt egy elpuskázott lehetősége: a 19. percben már a kapust is kicselezte, de kihagyta a kihagyhatatlant – közvetlen közelről a kapufára lőtte a labdát.

Egy kis stat: nem sokkal a szünet előtt Paulinho is lőtt egy kapufát, így a Barca már nyolcnál jár a szezonban, ezzel vezeti a La Liga vonatkozó listáját.

A bilbaóiak a második félidőben is méltó ellenfélnek bizonyultak, Ter Stegennek ismét voltak kulcsvédései, és egyszer, Raúl García fejesénél a léc is segített neki.

S aztán ahelyett, hogy a hazaiak belőtték volna a hőn áhított egyenlítő gólt, jött a kegyelemdöfés: a 92. percben egy ellencsapás végén Luis Suárez lövését még védte Kepa, csakhogy a kipattanóra egyedül Paulinho érkezett, és közvetlen közelről az üres kapuba lőtt (0–2).