Király-kupa: a Barca a gólokat, az Espanyol a pirosakat gyűjtötte

2016.01.06. 22:29
Arda Turan debütált, a Barcelona gálázott az Espanyol ellen (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán a Barcelona hazai pályán 4–1-re kiütötte városi riválisát, a meccset kilenc emberrel befejező Espanyolt.

Pedig jól indult a meccs a vendégek számára, hiszen egy labdaszerzést követő villámgyors ellenakció végén Marco Asensio Caicedóhoz játszott, ő pedig Mascheranót kicselezve 12 méterről a bal alsóba lőtt (0–1).

Az Espanyol 2001 januárja óta először szerzett vezetést kupameccsen a Camp Nouban.

Sokáig nem örülhettek azonban a vendégek, az első negyedóra végéhez közeledve egyenlített a Barca, Iniesta nagyszerű passza után Messi lőtte ki a bal felsőt (1–1).

Ezzel az argentin az egyetlen játékos a La Ligában, aki hat különböző sorozatban is betalált az idényben.

MÁR CSAK KUBALÁÉK MESSI ELŐTT – BARCA-KUPAGÓLOK
64Josep Samitier
49 Kubala László
36 Lionel Messi, César

Messi aztán a játékrész hajrájában szabadrúgásból is betalált – nem is volt kis gól, a labda a lécről vágódott a hálóba. Hiába, a hazai kapufa előzékenyebb volt, mint a hétvégén az Espanyol otthonában lévő, ahonnan rendre kifelé pattantak a labdák (2–1).

Ez már a negyedik szabadrúgásgólja volt az idényben, Cristiano Ronaldónak eddig egy jött össze.

A Barcában debütáló Arda Turannál nem lehet mondani, hogy az első félidőben egyenlően osztotta volna el a labdát a társai között, tíz pontos átadásából hat Messihez, négy Dani Alveshez került – utóbbit a 67. percben a másik újonc, Aleix Vidal váltotta egyébként.

A fordulást követően rögvest növelte előnyét a hazai gárda: Messi centerezése után Piqué volt eredményes (3–1) – a 13 gólját szerez a 2013–2014-es szezon kezdete óta, ennél csak Sergio Ramos jutott azóta többig (15).

A hajrára aztán kilenc főre fogyatkozott az Espanyol, előbb Hernán Pérez kapta meg második sárga lapját, majd Papa Diop egyből pirosat kapott.

A helyzetek pedig a végén újabb góllá értek, egy Neymar, Messi, Neymar összjáték után a brazil kapásból kilőtte a bal alsót (4–1).

A Barcelona végül 4–1-re nyert, Espanyol pedig alighanem tovább várhat arra, hogy 1961 után ismét búcsúztassa a kupából városi riválisát, amely azóta nyolcszor is kiejtette cserébe.

A játékvezető összesen 14 lapot osztott ki (2 piros, 12 sárga), de könnyen nőhetett volna ez a szám, ha észreveszi a Messivel szembeni rendkívül durva szabálytalanságot. Az elkövető Pau López:

Összefoglaló

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Barcelona–Espanyol 4–1 (Messi 13., 44., Piqué 49., Neymar 88., ill. Caicedo 9.)

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Athletic Bilbao–Villarreal 3–2 (I. Williams 53., Aduriz 67., Laporte 80., ill. Baptistao 16., Samu García 37.)
Valencia–Granada 4–0 (Negredo 8., 63., 83. – a másodikat és harmadikat 11-esből, Rodrigo 35.)
Mirandés (II.)–Deportivo La Coruna 1–1 (Ortiz 25., ill. Lopo 75.)

Betis–Sevilla 0–2 (Krohn-Dehli 13., Krychowiak 49.)