La Liga: négy éve vártak, hogy ez megtörténjen a Barca ellen

2016.01.02. 17:48
Lionel Messi szoros őrizetben (Fotó: AFP)
Nincs győztese a barcelonai derbinek: a Barcelona gól nélküli döntetlenre végzett az Espanyol otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójának szombati játéknapján.

A két csapat ezt megelőző hét bajnokiját a Barcelona nyerte meg (e meccsek összesített gólkülönbsége 19–1 volt) – az Espanyol négy éve, a 2012 januárjában elért 1–1 óta várt pontra a városi rivális ellen.

„A derbiknek megvannak a saját törvényszerűségeik” – az AS spanyol sportnapilap így összegezte a barcelonai derbi első félidejét, érzékeltetve, hogy az Espanyol elszánt, szervezett és erőt mutató futballjával felnőtt a szombati feladathoz. És ugyanezt írhatta a lefújás után is.

Mert bár a Barca járt közelebb a gólszerzéshez – a 36. percben Lionel Messi szabadrúgásból a kapufa és a léc találkozására tekerte a labdát –, a tabella második felében állomásozó Espanyol is megfordult az ellenfél kapuja előtt. A játékrész derekán például gyors egymásutánban három szögletet rúghattak a hazaiak, a harmadiknál Gerard Piqué estében mentett a kapu torkában.

A szünet utáni perceket megnyomta a Barca, az 55. percben például Luis Suárez kapust és védőt is leültetett, ám közeli lövése nyomán megint csak „védett” a kapufa. A folytatásban is a vendégek birtokolták többet a labdát, csakhogy a kék-fehérek szinte mindig eredményesen „kotnyeleskedtek” bele a támadásépítésbe, sőt volt erejük kontrákkal is kísérletezni.

Gól azonban sem itt, sem ott nem született, így mindkét félnek jutott pont a barcelonai derbin. Nem számítva a Katalán Kupáért vívott – a Barca által tizenegyesekkel megnyert – 2014-es mérkőzésüket, 2010 áprilisa óta a két csapat most először végzett gól nélküli döntetlenre.