Király-kupa: a Betisnek még büntetőből sem ment a derbin

2016.01.06. 20:14
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán a Sevilla 2–0-ra nyert a Betis otthonában a városi rangadón. A meccs krónikájához tartozik, hogy Alfred N’Diaye a 86. percben megkapta második sárga lapját is, így a zöld-fehérek emberhátrányban fejezték be az összecsapást.

A vendégek az első és a második félidő elején is eredményesek voltak, így a 49. percben már két góllal vezettek, a tanácstalanul játszó zöld-fehérek pedig a kaput sem találták el – erre a legnagyobb esélye a csereként beálló Rubén Castrónak volt, de a 82. percben büntetőből a jobb felső sarok fölé lőtt.

A Betis futballistájának mostanában nem megy a tizenegyespontról, a legutóbbi hét kísérletéből ötöt elrontott. A Sevilla így sorozatban a harmadik derbijét úszta meg kapott gól nélkül.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Betis–Sevilla 0–2 (Krohn-Dehli 13., Krychowiak 49.)

KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Athletic Bilbao–Villarreal 3–2 (I. Williams 53., Aduriz 67., Laporte 80., ill. Baptistao 16., Samu García 37.)
Valencia–Granada 4–0 (Negredo 8., 63., 83. – a másodikat és harmadikat 11-esből, Rodrigo 35.)
Mirandés (II.)–Deportivo La Coruna 1–1 (Ortiz 25., ill. Lopo 75.)