Hiába állt be Kaká, tart a Real idegenbeli kupaátka

2011.01.07. 00:07
Kaká (fehér mezben) beállása nem hozott szerencsét (Fotó: Action Images - archív)
Az első mérkőzésen nyolcgólos győzelmet arató Real Madrid tartalékos csapattal felállva nem bírt a Levantéval a spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjében, de a csütörtök késő esti 2–0-s vereség ellenére bejutott a legjobb nyolc közé, ahol az Atlético Madrid lesz az ellenfele.

Az első mérkőzés 8–0-s megnyerése után José Mourinho, a Real Madrid vezetőedzője több olyan játékost is a kezdő tizenegybe jelölt, aki amúgy kevés játéklehetőséghez jut. A királyiak így álltak fel: Adán – Mateos, Ricardo Carvalho, E. Garay, Arbeloa – Khedira, Gago – Pedro León, Granero, Canales – Benzema. Közülük csupán Granero és Benzema volt a kezdőcsapat tagja az első meccsen – utóbbi négy gólt szerzett akkor.

Ezúttal korántsem volt olyan aktív és elszánt a madridi csapat, mint az első mérkőzésen, játékosai helyzeteket sem alakítottak ki az első félidőben. A fordulás után, az 56. percben beállt az idény eddigi részét sérülés miatt szinte teljes egészében kihagyó Kaká, de nem hozott szerencsét csapatának: a 61. percben Xisco gólra váltotta a Gago kezezése miatt megítélt büntetőt.

A folytatásban a Real játékosai próbáltak felpörögni, de ez nem igazán sikerült nekik, továbbra is a büszkeségén esett foltot eltüntetni igyekvő Levante játszott veszélyesebben. S a hazaiak igyekezetének meg is lett az eredménye: Sergio szabadrúgásból pazarul lőtt a jobb felső sarokba.

Bár a továbbjutást nem befolyásolta az eredmény, egy érdekes és a madridiakra nézvést nem túl hízelgő statisztika újabb tétellel gyarapodott. A Real Madrid 2006 januárja óta egyetlen Király-kupa-mérkőzést sem nyert meg idegenben: a Betis 1–0-s legyőzése óta négy döntetlen mellett ez volt a csapat ötödik veresége.

LEVANTE–REAL MADRID 2–0

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Levante–Real Madrid 2–0 (Xisco 61. – 11-esből, Sergio 85.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 8–2-es összesítéssel
MÁR KÖZÖLT CSÜTÖRTÖKI EREDMÉNYEK
Espanyol–Atlético Madrid 1–1 (Luis García 92., ill. Agüero 24.)
Tj: az Atlético, 2–1-gyel
Villarreal–Valencia 4–2 (Cazorla 46., G. Rossi 49., 93. – az elsőt 11-esből, Marco Ruben 63., ill. Banega 5., Soldado 23.)
Tj: a Villarreal, 4–2-vel
Mallorca–Almería 3–4 (Cavenaghi 69., 76., Pereira 75., ill. Piatti 1., 41., Ortiz 3., 33.)
Tj: az Almería, 8–6-tal
Getafe–Betis (II. o.) 1–3 (Casquero 92., ill. Jorge Molina 56., Rubén Castro 72., 90.)
Tj: a Betis, 4–3-mal
SZERDAI EREDMÉNYEK
Athletic Bilbao–Barcelona 1–1 (F. Llorente 85., ill. Abidal 75.)
Tj.: a Barcelona, 1–1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal
Málaga–Sevilla 0–3 (Romaric 51., Perotti 65., Luis Fabiano 89.)
Tj.: a Sevilla, 8–3-mal
Deportivo La Coruna–Córdoba 3–1 (Adrian 90., 102., 120., ill. Arteaga 87.) – h. u
Tj.: a Deportivo, 4–2-vel

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Villarreal–Sevilla
Real Madrid–Atlético Madrid
Barcelona–Betis
Almería–Deportivo
Az első mérkőzéseket január 11. és 13. között, a visszavágókat január 18. és 20. között rendezik meg. Az első találkozók házigazdái az elsőként feltüntetett csapatok lesznek.