Király-kupa: a Deportivo drámai mérkőzésen búcsúztatta a Córdobát

2011.01.05. 22:45
Drámai mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a Deportivo La Coruna labdarúgócsapata a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében a Córdobával szemben.

A Depor az első mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott idegenben, a visszavágón viszont a 87. percben a másodosztályú Córdoba szerezte meg a vezetést, és úgy tűnt, ezzel a nyolc közé jut.

A 90. percben azonban a La Coruna-i Adrian tizenegyesből egyenlített, kiharcolva a hosszabbítást, ráadásul a büntetőnél kiállították az egyik vendégjátékost.

A kétszer 15 perces hosszabbításban Adrian még két gólt lőtt – az utolsót szintén tizenegyesből –, így a galiciai gárda játszhat a negyeddöntőben az Almería–Mallorca párharc továbbjutójával.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Deportivo La Coruna–Córdoba 3–1 (Adrian 90., 102., 120., ill. Arteaga 87.) – h. u.
Továbbjutott: a Deportivo,  4–2-vel