Gálázott a Real Madrid a Barcelona otthonában

2013.02.26. 20:58
Cristiano Ronaldo ezen az El Clásicón is lecsapott, sorozatban hatodszor (Fotó: Action Images)
A Spanyol Király-Kupa elődöntőjének visszavágóján a hazai döntetlen után a Real Madrid ősi riválisa, a Barcelona otthonában 3–1-re győzni tudott, ezzel bejutott a sorozat fináléjába.

Bár hazai pályán nem tudta legyőzni a hazai kupa elődöntőjében a Real Madrid ősi ellenfelét, a Barcelonát, spanyol lapok felvetették, hogy mivel a katalánok önmagukhoz képest gyengélkednek picit mostanában (legutóbbi tíz tétmérkőzésükből csak ötöt nyertek meg), a madridiaknak szerencséjük van, hogy éppen most kell megmérkőzniük velük. A mérkőzés a jól megszokott médiaháborúval kezdődött, amelynek középpontjában ezúttal a játékvezető, Alberto Undiano Mallenco állt, de mintha ezúttal nem haraptak volna annyira a felek, mint a régi „szép" időkben.

A Real védelme is lankadtan kezdett, Lionel Messi már a második percben megtörhette volna négymérkőzéses góltalanságát az El Clásicókon, de közelről kissé pontatlanul célzott.

A közönség nagyon élvezte CR gólörömét

Nem úgy Cristiano Ronaldo, aki a 12. percben egy gyors kontra során kiharcolt egy büntetőt, majd nemsokára higgadtan értékesítette is azt, és a 0–1-gyel máris továbbjutásra állt a Real.

A portugál nem mellesleg megdöntötte argentin riválisa rekordját, mert sorozatban hatodik El Clásicóján is betalált.

Ezt követően rutinosan visszaállt a Real, a hazaiak pedig hiába értek el 80 százalék körüli arányt a labdabirtoklásban, a gólveszélyt a fehér mezesek kontrái hordozták inkább magukban. Tiki-takát pedig csak akkor láthatott a nagyérdemű, amikor C. Ronaldo egy lövése a két középső védőn is megpattanva repült a kapus, José Pinto ölébe...

Mindemellett Messi nem sokkal küldött a kapu mellé egy szabadrúgást, majd a szünet után éppen csak túlélt a Real egy „sortüzet". Ám egy újabb kontra során ismét betalált a Real: az 57. percben Ángel Di María lövését még fogta Pinto, de a kipattanót higgadtan értékesítette – ki más, mint Cristiano Ronaldo. 0–2.

Jó tíz perc múlva eldőlt a továbbjutó kiléte: Mesut Özil szögletét a fiatal Raphaël Varane nemes egyszerűséggel fejelte hét méterről a bal felsőbe: 0–3. Csillag születik...

Innen már nem állt fel a Barcelona, a két mester cserélt párat, majd a langyos hajrá után (a csereként beállt Pepe azért balhézott egyet kedves ellenségeivel, születésnapja alkalmából, Jordi Alba szépítése viszont nem osztott, nem szorzott) következhetett a madridi ünneplés.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

FC Barcelona–Real Madrid 1–3(0–1)
Barcelona, Camp Nou, 95 002 néző. Vezette: Undiano Mallenco
Barcelona: J. Pinto – D. Alves, Piqué, Puyol, Jordi Alba – Xavi (Thiago Álcantara, 73.), Busquets, Fabregas (David Villa, 59.) – Pedro (Tello, 71.), Messi, Iniesta. Megbízott vezetőedző: Jordi Roura
Real Madrid:
D. López – Arbeloa, S. Ramos, Varane, Coentrao – Khedira, Xabi Alonso (Essien, 84.) – Di María, Özil (Pepe, 79.), C. Ronaldo – Higuaín (Callejón, 71.). Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerző:
Jordi Alba (89.), ill. C. Ronaldo (13. perc – 11-esből, 57.), Varane (68.)
Továbbjutott: a Real Madrid, 4–2-es összesítéssel.

Május 19-én vívják a kupadöntőt. A Real 38. alkalommal jutott a Spanyol Király-Kupa döntőjébe, 18-szor győzött, 19-szer kikapott. Most a Sevillával vagy az Atlético Madriddal csap össze.

Ennyi? Ennyi...

90. PERC VÉGE, NYERT BARCELONÁBAN ÉS TOVÁBBJUTOTT A REAL MADRID!

89. perc Jordi Alba lövi a kapuba az ötös bal sarka elől kapásból Iniesta 16-os előtti löbbölését.

86. percSergio Ramos akasztja Messit, sérga.

IGEEEEEN! PEPE, KEZŐDIK...Pepe balhézik egyet cimbijével, Busquetsszel, közben Alba sunyi módon belerúg, de Pepét nem lehet überelni: bedob egy nevetséges műesést.

84. perc Alonso le, Michael Essien fel.

83. perc
CR megy el a jobbon, lefutja Puyolt, de hiba lő szélsől kapura, fogja Pinto.

79. perc Beáll a hazai közönség kedvence, Pepe, mégpedig egy másik karmester, Özil helyére.

78. perc Az első igazi Barca-támadás, de ez meg les. López azért kivédte Tello hatméteres löketét a bal sarok elől.

Pár hazai szurkoló tüzeskedik egy jót mérgében, de végül eloltják.

73. perc Thiago Álcantara be, Xavi le.

71. perc Higuaín levánszorog, José Callejón váltja, majd Pedro helyén Cristian Tello folytatja.

68. perc VÉGE, HÁROMMAL MEGY A REAL! Özil jobb oldali szögleténél senki sem figyel RaphaëlVarane-ra, aki hat méterről felugorva a bal felsőbe fejel. Védhetetlen: 0–3.

63. perc
Pedro ismét elesik a 16-oson belül lövés vagy csel helyett, ez is tovább.

63. perc
Di María indít most, ezt meg CR elől szedi össze Pinto. Ezen felbátorodva cselez, eladja, de megússza.

61. perc
López ment a 16-os előtt Iniesta indítása után Messi elől.

59. perc David Villa váltja Fabregast.

57. perc KETTŐVEL MEGY A REAL! Ángel di María kicselezi Sami Khedira felszabadításával Puyolt a 16-oson belül, majd kissé balról, az ötös sarka elől lő, mielőtt Piqué becsúszása elérné, de bele Pintóba. A kipattanó viszont az ötös másik sarkánál álló Cristiano Ronaldóé, aki higgadtan lő egy ügyes levétel után a kapu közepébe, Alba mellett. 02.

a 57. perc
David Villa melegít, közben Iniesta 13 méteres lövését blokkolja Ramos.

52.
MICSODA TŰZIJÁTÉK! Ramos blokkolja Messi közel lövését az ötösön, majd López kapja ki a levegőben repülve Busquets félmagas lövését a jobb sarok elől, a kipattanónál pedig Arbeloa ment Fabregas elől.

49. perc
Alonso ad remek keresztlabdát Coentraónak, aki ballal a kapusba lő 12 méterről, kissé balról.

48. perc
CR adna be balról, de Alves megint úgy szereli, hogy visszapattan a portugálra a labda.

Alba sérülése tehát nem annyira súlyos, mint első látásra hittük.

46. PERC FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS. CSERE NINCS.

ÚNem is rossz! Maradjanak velünk!

45. PERC MALLENCO MOSOLYOG EGY JÓT, MAJD VÉGET VET AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.

45. perc Jordi Alba csinál bohócot magából, amikor Arbeloa nekifut mellének, de a hazai védőnek mindenhol fáj az arca, amikor összeesik, és úgy is marad.

40. PERC Carles Puyol kap utólag egy sárgát CR megrúgásáért. Özil tekeri a szababdot 25-ről a kapu elé, a berepülő Ramos éppen csak lemarad a labdáról az ötösön.

Messi nem hiszi

39. perc
MAJDNEM! Messi bombáz ballal a felugró sorfal mellett milliméterekkel a jobb alsó mellé.

37. perc Álvaro Arbeloa akasztja a 16-os előtt Iniestát, sárga és szabadrúgás.

36. perc
CR középtávoli lövését öklözi ki Pinto oldalra.

A hazaiak egyre idegesebben, agresszívebben szidják a bírót, ez ritkán jó jel egy csapat formájára nézve.

34. perc
Pedro hosszan szökteti magát, majd eltolja őt az ötös előtt finoman Xabi Alonso. Tovább, talán túl nagyot akart esni a szélső.

31. perc
Végre egy kis tiki-taka: Ronaldo 16 méteres lövése Piquére, onnan Puyolra, majd a kapus ölébe pattan.

28. perc
Özil passzát a kapu mellé lövi Higuaín hét méterről, szerencséjére les.

27. perc
Andrés Iniesta lő jobbal 17-ről egy öllel a bal alsó mellé.

26. perc
Jordi Alba húzza meg a balt, de beadását kivágja Ramos, majd Varane tisztáz, a másik oldalon Alves ment újra CR elől egy újabb zseniális mozdulattal.

23. perc
CR egyre közelebb: 18-ról jobbal ölön lövi Pintót.

21. perc
Ismét Ronaldo lő távolról a léc fölé, jócskán, méterekkel.

A Barca 78 százalékban birtokolja a labdát.

19. perc
CR ront el egy távoli szabadrúgást, a hazai közönség nagy örömére.

15. perc
Ramos ment becsúszva Fabregas elől az ötösön, szabályosan.

13. perc VEZET A REAL! Cristiano Ronaldo jobbal a jobb alsó sarokba lő. José Manuel Pinto balra el: 0–1.

12. perc TIZENEGYES A REALNAK! Gerard Piqué mellett húz el a 16-os jobb oldalánál Ronaldo Gonzalo Higuaín passzából, a védő akasztja, egyértelműen. Sárga és 11-es.

10. perc
Samir Khedira indításánál Daniel Alves ment hatalmasat a kiugrásra kész Cristiano Ronaldo elől.

7. perc
Cesc Fabregas lő jobbal a 16-os bal csücskétől kapura, a jobb alsó előtt magabiztosan fogja a labdát Diego López, vetődnie sem kell.

4. perc
Xavi jobb oldali szabadrúgását fejeli el a berobbanó Carles Puyol elől az ötösön az utolsó pillanatban Raphaël Varane.

2. PERC
AZ ELSŐ HELYZET! Pedro elbolondítja a jobbon Fabio Coentraót, középre ad, ahol az ötös rövid sarkánál elalszik Sergio Ramos, Messi pedig pár centiméterrel a jobb alsó mellé lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

REVÁNS TOTÓÉRT: és akkor a jobb hüvelykujjamat a szemedre helyezem!

Xavi 37. El Clásicója ez, annyinál jár, mint Raúl és Fernando Ruiz Hierro. Manolo Sanchís 43-nál tart, Paco Gento 42-nél.

Barcelonában remek idő, telt ház. A két csapat pedig hagyományos szerelésében.

Messi nem talált be a legutóbbi négy El Clásicón.

Casillas hiányzása jó jel csapatának: amikor legutóbb nem kezdett itt, 2002-ben, akkor győzött csapata. Mindeddig akkor utoljára ebben a stadionban!

Maradona újra messizett egyet.

Meglehet, ez Mou utolsó előtti El Clásicója.

A kispadon: Valdés (k.), Bartra, Montoya, Adriano, Éric Abidal, Thiago Álcantara, J. dos Santos, Mascherano, A. Song, Villa, A. Sánchez, Tello itt, Adán )k.), Collado (k.), Carvalho, Arbeloa, Kaká, Essien, Modric, Benzema, Callejón, Morata ott.

A kezdők: J. Pinto – D. Alves, Piqué, Puyol, Jordi Alba – Fábregas, Xavi, Busquets – Iniesta, Messi, Pedro itt, D. López – Arbeloa, S. Ramos, Varane, Coentrao – Khedira, Xabi Alonso – C. Ronaldo, Özil, Di María – Higuaín ott.

A hazaiaknál Éric Abidal sérült (de a kispadon már ott ül), a vendégeknél Iker Casillas és a melegítés közben lesérülő, éppen 30 éves Pepe maródi.

Egy kis jöttek-mentek.

A Barca önmagához képest gyengélkedni látszik (a korábban győzelmet győzelemre halmozó katalán csapat a legutóbbi tíz tétmeccséből csak ötöt nyert meg, a Milantól például a múlt héten 2–0-ra kikapott a BL-ben)

„Tartom magam azokhoz a leckékhez, amelyeket a Barcelonától kaptunk a múltban a sportszerűség témakörében. Nem beszélni a játékvezetőkről, nem gyakorolni nyomást rájuk, szimulálással nem osztatni lapokat az ellenfél játékosainak, csak a futballra koncentrálni, amiben ők meglehetősen jók. Igyekszünk követni az útmutatást” – replikázott kollégája, José Mourinho.

„Undianóval az eredményeink rosszabbak, mint más bírókkal, az idei egyetlen vesztes bajnoki mérkőzésünkön, a Real Sociedad elleni találkozónkon is ő fújta sípot. Emlékszünk még az engedékenységére a Real Madrid elleni kupameccsen. A legjobb az lenne, ha észrevétlen maradna” – mondta Roura a Barca sajtótájékoztatóján.

A Tito Vilanovát helyettesítő Jordi Roura nem is volt elégedett a védelem teljesítményével, elmondása szerint foglalkozni kell ezzel a problémával. Ám kifogásolta a bíróküldést, mondván, a két csapat két évvel ezelőtti kupadöntőjében Undiano Mallenco sokat megengedett a hosszabbításban 1–0-ra nyerő madridiaknak, ergo keddi tevékenysége nem kedvez majd a Barcának.

Lionel Messi újabb gólszerzésével beállítaná Alfredo Di Stéfano el Clásicókra vonatkozó rekordját, a négyszeres aranylabdás 17 találatnál jár eddig a királyi gárda ellen – ezen a héten pedig két alkalma is lesz rá, hogy az élre álljon, mivel a keddi kupamérkőzés után szombaton a bajnokságban ismét egymásnak feszül a két együttes, akkor már Madridban.

A két együttes eddig 223-szor találkozott egymással, és az örökmérleg minimális madridi fölényt mutat, 88 Real-siker mellett 87 Barca-győzelem és 48 döntetlen született.

A bajnokságban tetemes, 16 pontos a királyi gárda hátránya a katalánokkal szemben, így hazai fronton gyakorlatilag már csak a kupában van esélye a végső diadalra. Nem indul kedvező helyzetből azonban a fővárosi együttes, miután az első felvonáson hazai pályán csak 1–1-re végzett riválisa ellen.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖL JÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FC BARCELONA–REAL MADRID SPANYOL KIRÁLY-KUPA-ELŐDÖNTŐ VISSZAVÁGÓJÁNAK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!