A pontmentő Real Madrid a hosszabbítás mestere

2013.10.07. 11:31
A madridiak közül különösen Cristiano Ronaldo termékeny a túlórában (Fotó: Reuters)
Egyelőre nem a várt fordulatszámon pörög a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Real Madrid. A királyiak a nyolcadik fordulót követően a harmadik helyen állnak, ötpontos hátrányban a hibátlan Barcelona, Atlético Madrid páros mögött, de ez a különbség lehetne akár 11 is, amennyiben három bajnokijuk hajrájában nem sikerült volna kicsikarniuk a győzelmet.

Érdekes, hogy a mínusz hat ponttal csak egy helyezéssel lennének hátrébb a tabellán a madridiak, inkább a bajnoki címről szőtt álmainak mondhatna búcsút idő előtt a Real.

A REAL MADRID MÉRKŐZÉSEI ÉS GÓLSZERZŐI A 2013–2014-ES BAJNOKI SZEZONBAN
Real Madrid–Betis 2–1 (A Real gólszerzői: Benzema 26., Isco 86.)
Granada–Real Madrid 0–1 (Benzema 10.)
Real Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (Isco 26., 72., Cristiano Ronaldo 45+1.)
Villarreal–Real Madrid 2–2 (Bale 39., Cristiano Ronaldo 64.)
Real Madrid–Getafe 4–1 (Pepe 19., Cristiano Ronaldo 34., 93. – az elsőt 11-esből, Isco 59.)
Elche–Real Madrid 1–2 (Cristiano Ronaldo 51., 96. – a másodikat 11-esből)
Real Madrid–Atlético Madrid 0–1
Levante–Real Madrid 2–3 (Sergio Ramos 61., Álvaro Morata 90., Cristiano Ronaldo 94.)

Carlo Ancelotti, a madridiak nyáron szerződtetett vezetőedzője a közelmúltban még a korán kapott gólok miatt kesergett, és persze szakmailag azt sem találta üdvözítőnek, hogy rendre együttese kapja az első gólt. A hétvégi, 8. fordulóban ismét 0–1 volt az állás madridi szempontból, de a végén ezúttal is a „királyiak” örülhettek a három pontnak. Amelyet a végjátékban hoztak össze.

Már nem először a szezonban, ami viszont bizakodásra adhat okot az olasz szakembernek. Van tartásuk, erőnlétük és lélekjelenlétük. Az első fordulóban az új madridi közönségkedvenc, Isco a 86. percben szállította a döntetlen helyett a győzelmet.

A 6. fordulóban Elchében lépett fel a Real, és bár vezetést szerzett, a házigazdák a 91. percben egyenlítettek. Aztán a hosszabbítás hosszabbításában egy erősen véleményes büntetővel mégis a vendégek nyertek. Az érdem Cristiano Ronaldóé, aki értékesítette a tizenegyest. Nem mellékesen a Levante ellen is ő mondta ki a döntő szót.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a spanyol bajnokság 2013–2014-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Zárójelben jegyezzük meg a portugálnál: a Getafe elleni háromgólos siker során is a túlórában váltott gólra egy büntetőt, míg a Bilbao elleni hazai összecsapáson az első félidő hosszabbításában talált be. Érdekes statisztikai párhuzam az egyéni teljesítményeket illetően Lionel Messivel: a portugál és az argentin klasszis is húsz-húsz gólt szerzett már pályafutása során a hosszabbításban.

A BL-ben egyelőre nincs ok az aggodalomra. A Galatasaray elleni idegenbeli (6–1), majd a Köbenhavn elleni hazai (4–0) mérkőzéseket még a közvetlen hajrá előtt lerendezte a találkozót a madridi egylet. Viszont Isztambulban a triplázó Cristiano Ronaldo, Madridban a duplázó Ángel di María is a 91. percben állította be a végeredményt.