Újrarúgatott büntető, Lewandowski-dupla, a Barcelona legyőzte a Celta Vigót

R. P.R. P.
2024.02.17. 20:47
Lewandowski duplájával szerezte meg a győzelmet a Barcelona (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a Barcelona 2–1-re nyert a Celta Vigo ellen.

A 36 éves Iago Aspas már a tizedik gólját szerezte Marc-André ter Stegen ellen a La Ligában, más kérdés, hogy a végeredmény ismeretében aligha érdekli ez az adat. Ugyanis a Barcelona 2–1-re megnyerte a találkozót.

Robert Lewandowski az első félidő végén talált be először, majd a 98. percben másodjára, utóbbit tizenegyesből lőtte. Az első kísérletét Vicente Guaita kivédte, de mivel a kapus jó fél méterrel előrébb volt a gólvonalnál a rúgás pillanatában, a játékvezető megismételtette a tizenegyest. A testcseleket is bevető lengyel támadó az újabb esélyt már kihasználta, így a katalánok megnyerték a meccset.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Celta Vigo–Barcelona 1–2 (Aspas 47., ill. Lewandowski 45., 90+8. – a másodikat 11-esből)
Valencia–Sevilla 0–0
Korábban
Atlético Madrid–Las Palmas 5–0 (M. Llorente 15., 20., Á. Correa 47., 62. – a másodikat 11-esből, Depay 87.)
Osasuna–Cádiz 2–0 (Budimir 63., 90+1.)