La Liga: a Real Madrid után a Bilbaótól is kikapott a Girona

Sári RolandSári Roland
2024.02.19. 22:58
Nem bírt a Bibaóval a Girona (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid elleni fájdalmas, 4–0-s vereséget követően a második Girona 3–2-re kikapott az Athletic Bilbaótól a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Alig kezdődött el a mérkőzés, és a hazai gárda máris megszerezte a vezetést. Már a második percben hibáztak a Girona védői, amit Alex Berenguer kegyetlenül kihasznált. A félidő folytatásában egyáltalán nem találta meg a játékát a katalán csapat, és örülhetett, hogy csak egygólos hátrányban vonulhatott szünetre.

A fordulás után viszont hamar egyenlítettek a vendégek, a 49. percben gyönyörű támadás végén Viktor Cihankov talált be, ám a hirtelen fellángolást mélyrepülés követte. Az 56. percben ugyanis Berenguer ismét eredményes volt, így visszavette a vezetést a Bilbao, majd pár percre rá növelte is az előnyt Inaki Williams könnyed góljával. A meccs ezt követően sem lassult le, a 75. percben a Girona megszerezte a második találatát egy szabadrúgás utáni pontos fejessel. Noha a lefújásig több nagy lehetőséget kialakítottak még a vendégek, több gólt már nem sikerült szerezniük – maradt a 3–2.

A Girona fiatal magyar légiósa, Yaakobishvili Antal nem lépett pályára a mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Athletic Bilbao–Girona 3–2 (Berenguer 2., 56., I. Williams 60., ill. Cihankov 49., E. García 75.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Real Sociedad 1–2 (A. Sánchez 4., ill. Kubo 38., Merino 90+3.)
Real Betis–Alavés 0–0
Rayo Vallecano–Real Madrid 1–1 (Joselu 3., ill. De Tomás 27 – 11-esből)
Kiállítva: Carvajal (Real Madrid, 90+5.)
Granada–Almería 1–1 (Uzuni 75., ill. Pubill 9.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Las Palmas 5–0 (M. Llorente 15., 20., Á. Correa 47., 62. – a másodikat 11-esből, Depay 87.)
Osasuna–Cádiz 2–0 (Budimir 63., 90+1.)
Celta Vigo–Barcelona 1–2 (Aspas 47., ill. Lewandowski 45., 90+8. – a másodikat 11-esből)
Valencia–Sevilla 0–0
Villarreal–Getafe 1–1 (A. Moreno 56., ill. Makszimovics 24.)