La Liga: az Atlético véget vetett a Valencia győzelmi sorozatának

K. Zs.K. Zs.
2024.01.28. 23:04
Két gólszerző és két előkészítő – balról jobbra Molina, Depay, Griezmann és Lino (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Valenciát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén.

Atlético-fölény jellemezte az első félidőt, de a gólra egészen a ráadás utolsó percéig kellett várni: Antoine Griezmann ugratta ki mesterien a leshatárról induló Samuel Linót, aki hagyta kettőt pattanni a labdát, majd futtából laposan a hálóba lőtte (1–0).

A második játékrész elején jött a második hazai gól: Nahuel Molina jobbról középre emelt labdáját Memphis Depay előre vetődve fejelte a kapuba (2–0).

A madridiak uralták a meccset, besöpörték a három pontot, a Valencia bajnoki győzelmi sorozata négy forduló után megszakadt.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Atlético Madrid–Valencia 2–0 (S. Lino 45+5., Depay 57.)
Korábban
Sevilla–Osasuna 1–1 (I. Romero 24., ill. Budimir 55.)
Kiállítva: Suso (86., Sevilla)
Celta Vigo–Girona 0–1 (Portu 20.)
Girona: Yaakobishvili Antal csere volt, nem lépett pályára.
Cádiz–Athletic Bilbao 0–0
Hétfőn játsszák
21.00: Getafe–Granada (Tv: Spíler2)

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSE
Szombaton játszották
Barcelona–Villarreal 3–5 (Gündogan 60., Pedri 68., Bailly 71. – öngól, ill. Gerard Moreno 41., Akhomach 54., Guedes 84., Sörloth 90+9., Morales 90+12.)
Mallorca–Real Betis 0–1 (Altimira 45+1.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 0–0
Las Palmas–Real Madrid 1–2 (J. Munoz 53., ill. Vinícius Jr. 65., Tchouaméni 84.)