La Liga: a Girona őrült meccsen győzte le az Atléticót, s tapad a Realra

M. B.M. B.
2024.01.03. 23:31
Óriási csatát vívtak a csapatok Katalóniában (Fotó: Getty Images)
A Girona 4–3-ra legyőzte hazai pályán az Atlético Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában.

Mindössze két percig bírta ki a nyomást az Atlético Madrid közismerten erős védelme a Montiliviben: Valery Fernández 16 méterről mesterien tekert a kapu bal oldalába. A „matracosok” 12 perccel később Álvaro Morata révén válaszoltak – a rutinos csatár Griezmann továbbfejelt labdáját helyezte a hosszú alsó sarokba.

A Gironát nem zavarta meg a kapott gól, a 26. percben ismét előnybe került: Iván Martín elválasztotta a labdától az elbambuló Kokét, lövését Oblak óriási bravúrral védte, de a kipattanót Sávio már a hálóba pofozta. Tizenhárom perccel később már kettővel mentek a katalánok: Dovbik piszkálta a labdát Daley Blind elé, aki a kapu torkából nem hibázott. A szünet előtt Morata még szépített (s szerzett emellett egy lesgólt is), így őrült első félidő után 3–2 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után ostrom alá vette Gazzaniga kapuját a Simeone-csapat, s noha az argentin kapus több bravúrt is bemutatott, Morata harmadik gólját ő sem tudta megakadályozni. Míchel Sánchez gárdája a meccs hátralevő részében a győztes gól megszerzéséért rohamozott, s a 91. percben jött a katarzis: Iván Martín zseniális mozdulattal emelt a bal felső sarokba. A Girona tehát óriási csatában nyert, és a csupán a Real Madrid ellen elveszített meccs miatt nem zárja az első helyen a bajnokság első felét. 4–3

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Girona–Atlético Madrid 4–3
(Valery Fernández 2., Sávio 26., Blind 39., Iván Martín 90+1., ill. Morata 14., 44., 54.)
KORÁBBAN
Granada–Cádiz 2–0 (Uzuni 22., Zaragoza 70.)
Kiállítva: Sobrino (Cádiz, 54.)
Celta Vigo–Real Betis 2–1 (Aspas 16. – 11-esből, Swedberg 90+6., ill. Ruibal 6.)
Real Madrid–Mallorca 1–0 (Rüdiger 78.)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
17.00: Osasuna–Almería (Tv: Spíler2)
19.15: Sevilla–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
21.30: Las Palmas–Barcelona (Tv: Spíler2)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Getafe–Rayo Vallecano 0–2 (Camello 45+1., 47.)
Kiállítva: Latasa (40., Getafe), Greenwood (50., Getafe), Damián Suárez (70., Getafe – a kispadról)
Real Sociedad–Alavés 1–1 (Zubimendi 90+6., ill. Rioja 76. – 11-esből)
Kiállítva: Remiro (36., Sociedad)
Valencia–Villarreal 3–1 (Jaremcsuk 4., Pepelu 27., 57. – mindkettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 73.)

1. Real Madrid 19 15 3 1 40–11 +29 48
2. Girona 19 15 3 1 46–24 +22 48
3. Atlético Madrid 19 12 2 5 39–23 +16 38
4. Barcelona 18 11 5 2 34–21 +13 38
5. Athletic Bilbao 18 10 5 3 34–19 +15 35
6. Real Sociedad 19 8 8 3 30–19 +11 32
7. Betis 19 6 10 3 21–20 +1 28
8. Getafe 19 6 8 5 24–25 –1 26