La Liga: a Sociedad gól nélküli döntetlent játszott a Betisszel

2023.12.17. 20:43
Nem bírt egymással a Sociedad és a Betis (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában a Real Sociedad gól nélküli döntetlent játszott a Real Betisszel. A Las Palmas 1–1-re végzett a Cádizzal.

A Real Sociedad és a Real Betis is jó formában várhatta a 17. fordulós összecsapást – a találkozót megelőzően előbbi négy, utóbbi tizenegy meccses veretlenségi sorozatot épített ki a La Ligában.

A hazaiak kezdtek jobban, André Silva a 27. és a 41. percben is betalált, de mindkét találatot elvették les miatt. A Betisnél Ayozé Pérez járt a legközelebb gólhoz, a tizenegy méterről leadott lövése a kapufán csattant.

A második félidő elején Mikel Oyarzabal szabadrúgásból veszélyeztetett, próbálkozása „csak” a jobb kapufát találta el. Nem maradtak izgalmak nélkül a szurkolók a hajrára sem – a 89. percben Umar Sadiq már ünnepelt volna hősies gólját követően, de az asszisztens a harmadik Sociedad-gólnál is beintette a lest. A hátralévő néhány percben már nem változott az állás, a feleknek be kellett érnie az egy-egy ponttal. 0–0

Szintén gól nélküli döntetlennel ért véget az Almería és a Mallorca mérkőzése – a sereghajtó egyre nagyobb bajban van, továbbra is nyeretlen, és csupán öt pontot gyűjtött össze 17 játékhét alatt.

A Las Palmas Pejino találatával szerezte meg a vezetést a Cádiz ellen a 7. percben, majd sokáig úgy is nézett ki, hogy otthon tarthatja a három pontot. A 83. percben azonban Chris Ramos kiegyenlített, így 1–1-es döntetlennel ért véget a mérkőzés.

KÉSŐBB
21.00:Real Madrid–Villarreal (Tv:Spíler2)
HÉTFŐN
21.00:
Girona–Alavés (Tv:Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Rayo Vallecano 1–0(Raul García 90+5.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Granada 1–0(Strand Larsen 20.)
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–0(Guruzeta 51., N. Williams 64.)
Sevilla–Getafe 0–3(Borja Mayoral 5. – 11-esből, Jaime Mata 37., Greenwood 80. – 11-esből)

Valencia–Barcelona 1–1 (Guillamón 70., ill. Joao Félix 55.)

1. Girona 16 13 2 1 38–20 +18 41
2. Real Madrid 16 12 3 1 34–10 +24 39
3. Barcelona 17 10 5 2 31–19 +12 35
4. Atlético Madrid 16 11 1 4 32–16 +16 34
5. Athletic Bilbao 17 9 5 3 33–19 +14 32
6. Real Sociedad 17 8 6 3 29–18 +11 30
7. Betis 17 6 9 2 19–17 +2 27