La Liga: elsüllyesztette a „sárga tengeralattjárót” a Valladolid

2023.04.15. 16:06
A Villarreal 2–1-re kikapott hazai pályán a kiesés ellen menekülő Real Valladolidtól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának szombati első mérkőzésén.

Gyakorlatilag egygólos hátrányban kezdhette meg a mérkőzést a Villarreal: Szelim Amallah a második percben parádés akció végén juttatta előnyhöz a vendég lila-fehéreket. 0–1Szelim Amallah a második percben parádés akció végén juttatta előnyhöz a vendég lila-fehéreket. 0–1

A „sárga tengeralattjáró” les miatt visszavont Morales-góllal válaszolt, majd jött egy újabb vendégtalálat: a másik marokkói légiós, El-Jamik középhátvéd létére végigszáguldott a bal szélen, majd befelé cselezve kibillentette Mandit, és a rövid sarokba lőtt. 0–2

A hazai csapatnak sokáig semmi sem akart összejönni, de a 74. percben Étienne Capoue távoli bombája már beakadt. Az más kérdés, hogy a lövést megelőzőn Chukwueze letalpalta az egyik valladolidi védőt a tizenhatoson belül – a VAR nem nézte vissza az esetet, ellenben a vendégek vezetőedzőjét, Paulo Pezzolanót reklamálásért kiszórta a játékvezető. 1–2

A nyolcperces ráadásban a „fenomén” Ronaldo által birtokolt kasztíliai együttes háromszor is lezárhatta volna a mérkőzést, de a kihagyott helyzetek ezúttal nem bosszulták meg magukat – a Valladolid létfontosságú pontokkal gazdagodott, a Villarreal viszont hátrányba kerülhet a BL-indulásért folyó harcban.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Villarreal–Valladolid 1–2
(Capoue 74., ill. Amallah 2., El-Jamik 34.)
Később
16.15: Athletic Bilbao–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
18.30: Real Betis–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.00: Cádiz–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

VASÁRNAP
14.00: Girona–Elche (Tv: Spíler2)
16.15: Getafe–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30: Atlético Madrid–Almería (Tv: Spíler2)
21.00: Valencia–Sevilla (Tv: Spíler2)

HÉTFŐN
21.00:
Celta Vigo–Mallorca (Tv: Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Osasuna 2–1 (Aridane 40. – öngól, Isi Palazón 43., ill. Moi Gómez 66.)

1. Barcelona 28 23 3 2 53–9 +44 72
2. Real Madrid 29 19 5 5 61–24 +37 62
3. Atlético Madrid 28 17 6 5 45–20 +25 57
4. Real Sociedad 29 15 6 8 37–28 +9 51
5. Betis 29 14 6 9 37–30 +7 48
6. Villarreal 29 14 5 10 38–28 +10 47
7. Athletic Bilbao 29 12 7 10 40–29 +11 43
8. Rayo Vallecano 29 10 10 9 35–34 +1 40