Barcelona: Küzd majd a Bayern, de mi is - Luis Enrique

2015.05.10. 13:07
Neymar ötvenedik gólját szerezte a Barcelonában (Fotó: AFP)
A Bayern elleni BL-elődöntő idegenbeli visszavágójára 2–0-s bajnoki sikerrel hangolt a Barcelona, amely remek sorozatban van. Immár 18 meccsen veretlenek a katalánok – a sevillai iksz (2–2) piszkít bele a mérlegbe –, zsinórban nyolc győzelmük van, az utóbbi hét találkozón gólt sem kaptak. Miközben szereztek huszonötöt...

„Már az Anoetán is nagyon jól védett – utalt a a Real Sociedad kapusára, Gerónimo Rullira Luis Enrique. A katalánok január negyedikén a Real Sociedadtól kaptak ki, az argentin légiós nagyszerűen teljesített. Akkor és most is, ezúttal viszont övéi pont nélkül maradtak. – Nehéz meccsre készültünk, a szurkolók pedig a segítségünkre voltak, amikor szükségünk volt rá. Pedróról csak a legjobbakat tudom elmondani, méghozzá azért, mert topjátékos, másrészt pedig azért, mert a képességeihez képest a szezonban jóval kevesebbet játszhat. Ennek ellenére, amikor pályára lép, nagy alázattal játszik, és mindig segít, amikor szükségünk van rá.”

A győzelmet biztossá tevő második Barca-gól csak a 85. percben született meg, a katalánok trénere szerint azonban sikerüket nem veszélyeztette semmi. Különösen nem a védekezésre koncentráló ellenfél. Luis Enrique négy olyan játékosát tudta pihentetni (Jordi Alba és Marc-André ter Stegen pályára sem lépett, Sergio Busquets a 61., Andrés Iniesta a 74. percben szállt be csereként), akik a keddi, müncheni találkozón alighanem kezdőként lesznek a pályán. Ivan Rakiticet pedig a keretbe sem jelölték, a szerdai BL-elődöntőben (3–0) ő volt a Barca harmadik középpályása.

„Három fontos pontot szereztünk, amellyel közelebb kerültünk a bajnoki címhez. Jó érzésekkel utazhatunk Münchenbe. A kimaradóknak minden bizonnyal jót tett a pihenő, mert fizikailag nagy megterhelést kaptak mostanában. A háromgólos előnyünk birtokában sincs kétségem, hogy küzd majd a Bayern, de mi is. Nem követjük el azt a hibát, hogy megnyugtat minket a nagy előny.”

A Barca első gólját Neymar szerezte, aki 50. alkalommal volt eredményes tétmeccsen a klub játékosaként. Első idényében 15 gólig jutott, a most zajlóban már 35-nél jár, és még lesz lehetősége a gólszerzésre. A Barca legutóbbi négy bajnokiján és három BL-meccsén gól szerzett a brazil támadó, szám szerint nyolcat. Az április 11-e óta lejátszott kilenc tétmérkőzésen csak egyszer nem talált az ellenfél kapujába.

Claudio Bravo és a katalán védelem – a rotáció ellenére – újabb bajnokit hozott le kapott gól nélkül. A chilei légiós kapuja 22. alkalommal maradt érintetlen a bajnokságban, csapata változatlanul 19 gólnál jár, már, ami a kapott oldalon áll. Miközben a katalánokat a második helyen követő Real Madridnak 34-szer köszöntek be a honi riválisok.