Az első félidő Neuerről, a második Messiről szólt - 3-0-s előnyben a Barca!

2015.05.06. 20:40
Az FC Barcelona sokáig nem tudta feltörni a Bayern védelmét, de Lionel Messi zsenialitása döntött, majd a végén Neymar is betalált, így a hazai csapat 3–0-ra megverte a Bayern Münchent a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. Manuel Neuer a 77. percig mondhatta el magáról, hogy még sosem kapott gólt Messitől, mégis fölényes hazai siker lett a meccs vége.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FC BARCELONA (spanyol)–BAYERN MÜNCHEN (német) 3–0 (0–0)
Barcelona, Camp Nou, 95 639 néző. Vezette: Rizzoli (olasz)
Barcelona:
Ter Stegen – D. Alves, Piqué, Mascherano (Bartra, 89.), Jordi Alba – Rakitic (Xavi, 82.), Busquets, Iniesta (Rafinha Alcántara, 87.) – Messi, Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique
Bayern München: Neuer – J. Boateng, Benatia, Rafinha – Lahm, Xabi Alonso, Schweinsteiger, Bernat – Th. Müller (Götze, 79.), Thiago Alcántara – Lewandowski. Vezetőedző: Pep Guardiola
Gólszerző: Messi (77., 80.), Neymar (94.)BAJNOKOK LIGÁJA
Barcelona:
Gólszerző: Messi (77., 80.), Neymar (94.)

A visszavágót jövő kedden (május 12.) rendezik Münchenben.

ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSUNKAT ITT OLVASHATJA A MÉRKŐZÉSRŐL!

Pep Guardiola utolsóként érkezett ki a Bayern részéről a játéktérre, miközben a barcelonai szurkolók csodálatos élőképpel fogadták a csapatokat, amely azt hirdeti, hogy a hazaiak készek újra döntőt játszani – és nyerni – a BL-ben. A katalán gárda hagyományos gránátvörös-kék mezében, míg a vendégek fehérben játszanak.

A NAP HÍRE
A nap bombáját hallotta már? A spanyol szövetség bejelentette, hogy május tizenhatodikától felfüggesztik a labdarúgó-küzdelmeket az országban. Részletek itt!

LYUKAS BAYERN. A mérkőzés első feljegyzésre méltó eseményeként Suárez esett el Jérome Boateng szorításában a tizenhatoson belül, ám a világbajnoki döntőt vezető Nicola Rizzoli továbbot intett. Ezért nem is kell büntetőt ítélni.

Háromvédős rendszerbe sorakoztatta Guardiola az övéit, a bal oldalra átkerülő Rafinhának volt dolga bőven Messivel, és az első percekben inkább a Barca akarata érvényesült, miután a hazaiak többször is megtalálták az üres területeket a védők mögött. A Bayern első lövését Lewandowski követte el, Piqué blokkolta, az ellentámadás során Suárez lövését Neuer hatástalanította. A 12. percben következett az első igazán nagy helyzet, mi több, ziccer. A leshatáron kiugró Suárez egyedül tört kapura, ám 11 méterről leadott lapos lövése után Neuer nagy bravúrral, lábbal védett!

Suárez nagy helyzeténél Neuer takarta az alsó sarkot (Fotó: Reuters)

GUARDIOLA GYORSAN VÁLTOTT. A Bayern vezetőedzője – nyilván látva a Barca megugrásait – gyorsan módosított a csapat szerkezetén, és átállt – a meccs előtt inkább sejteni vélt – négyvédős rendszerre, Bernat húzódott hátrébb, Rafinha visszament jobbra. A meccsen helyzet helyzetet követett: Neymar hat méterről akart gólt lőni, de elképesztő helyzetben Rafinhát találta el, míg a másik oldalon Müller labdájára Lewandowski reagált lassan, így nem tudta erősen megrúgni a labdát, ami a jobb oldali kapufa mellé csorgott.

Lüktető volt a meccs, amelyben inkább a Bayern térfelén pattogott többet a labda. Messi beadásáról lemaradtak a társak, majd az MSN három a három ellen támadhatott, ám végül sok volt a passz, Boateng a legegyszerűbb módon felszabadított. Suárez volt a legveszélyesebb a támadóhármas közül, az uruguayi a 27. percben egy szöglet után fejessel is próbálkozott, ám fél méterrel magasabbra mérte a kaput.

A Barcelona többször került a kapu elé az első félidőben (Fotó: AFP)

Messi buktatása után Xabi Alonso kapta a meccs első sárga lapját, ám ennél nagyobb veszélyt jelentett a müncheniek számára, hogy az argentin kedvező helyzetből végezhetett el szabadrúgást – Neuer viszont érezte a labda irányát, biztosan hárított.

NEUER ISMÉT! A 39. percben újabb nagy helyzetet alakított ki a Barcelona, Dani Alves lépett ki jól a fehér mezesek között, közelről lőtt, ám a müncheniek kapusa ismét nagyot védett jobb lábbal. És mivel Rakitic lövése után a labda a kapu mellé szállt, a szünetben a vendégek számára volt hízelgőbb a 0–0.

A „veszélyes akciók” fül 28–24-es fölényt mutatott a szünetben, ugyanakkor a Bayernnek még nem volt kaput eltaláló lövése – nyilvánvalóan csak a változtatás igényével érkezhetett ki a pályára a Guardiola-csapat a második félidőre. És erre gyorsan lehetőség is nyílt, hiszen Dani Alves a tizenhatos előtt szabálytalankodott – sárga lapot érően – Lewandowskival szemben, ám a szabadrúgást Xabi Alonso a sorfalba lőtte.

ÜRESJÁRATBA VÁLTVA. A kilátogató nézőközönség – amely az el Clásico után a legmagasabb számú volt Barcelonában a szezonban – a második félidő elején kisebb üresjáratot láthatott, amelyet tíz perc elteltével Messi 18 méteres lövéssel próbált megtörni – sikertelenül. A Bayern stabilabbá vált, igaz, Ter Stegennek még így sem volt védeni valója.

A második félidő elejét nem fogják a focilexikonok legszebb lapjaira követelni (Fotó: AFP)

A 61. percben Neuer „söprögetőzött” Neymar elől hozzá képest is viszonylag kockázatos módon, majd két perccel később a brazil lövése szállt fölé. Sajnos, „elcsúnyult” a meccs, amit a csökkenő iramon és helyzetszámon felül az is jelzett, hogy megszaporodtak a sárga lapok, Piqué és Neymar is begyűjtött egy-egy figyelmeztetést túlzott keménység miatt.

Ismét Messi jelentette a különbséget (Fotó: Reuters)
EGY NAGY SOROZAT FOLYTATVA, EGY BEFEJEZVE
A Barcelona zsinórban kilencedik mérkőzését nyerte meg a Bajnokok Ligájában, ezzel a katalánok beállították a klubrekordot, amit 2002 szeptembere és 2003 februárja között ért el a csapat.
Az Infostrada szerint a katalánokkal 2006 decembere (vs Werder Bremen), 96 BL-meccs után fordult elő először, hogy 50 százaléknál kevesebbet birtokolták a labdát. A Barca szerda este 45 százalékkal zárt.

MESSI-VILLANÁSOK. És amikor már-már igazán unalmassá fajult volna a mérkőzés, Lionel Messi ritmust váltott, és három perc alatt két gólt szerzett. A 77. percben a bal oldalon labdát veszített a Bayern a saját tizenhatosa közelében, Dani Alves lecsapott rá, Messihez játszott, aki 17 méterről jobbal ravasz, csavarodó lövést küldött a Bayern kapujának bal alsó sarkába. Három perccel később Rakitic indította az argentin 10-est, Messi a büntetőterületen belül elfektette Jérome Boatenget, majd végtelenül elegáns módon a menteni igyekvő védők felett a kapuba emelt. 2–0!!

Messinek utóbbi volt a 10. gólja az aktuális BL-sorozatban. Az argentin korábban nem tudott gólt lőni Neuernak, mától ezzel már nem büszkélkedhet a németek világbajnok kapusa.

VÉGZETES DÖFÉS? A gól után Luis Enrique rögtön elkezdett frissíteni csapatán, ám erre inkább a Bayern szorult volna rá, a müncheniek viszont ezúttal nem tudtak változtatni. És a 94. percben megbüntette a Barca, hogy kinyílt hátul a Bayern. Messi ugratta ki tökéletes ütemben Neymart, aki egyedül tört kapura, Neuer reménytelen helyzetben találta magát, a brazil 13 méterről laposan gurította a kapuba a labdát. A BARCELONA 3–0-RA LEGYŐZTE GUARDIOLA BAYERNJÉT!

Messiék szenvedősen induló estéje varázslatosra sikerült – a képen a második gól (Fotó: Reuters)