Sajátos huszonegy a San Mamesben: 5 piros, 16 sárga – hazai siker

2009.04.26. 19:47
Valószínűleg izomlázat kapott González Vázquez, a spanyol élvonalban lejátszott Athletic Bilbao–Racing Santander mérkőzés játékvezetője: a jó sípmester „mindössze” huszonegy alkalommal rántotta elő a színes lapokat. A sajátos huszonegyet fölényesen nyerték a vendégek (3 piros és 12 sárga a „szerény” hazai 2, 4-gyel szemben), a meccs három pontja viszont a baszkoké lett.
A meccs főszereplője: González Vázquez a sípon kívül a lapokhoz is sokat kapkodott
Az előző fordulóbeli Osasuna–Málaga mérkőzés után most is volt spanyol élvonalbeli bajnoki, amin csak úgy villogtak a pirosak: a Bilbao 2–1-re győzte le a Santandert, úgy, hogy González Vázquez, a találkozó játékvezetője öt piros és tizenhat sárga lapot osztott ki…

Az eszelősnek bátran nevezhető lapszórást a bíró a 19. percben kezdte (Garay volt a kárvallott), majd a 30. és a 42. perc között ötször villant a sárga. A java azonban szünet után jött: a 2–0-ra vezető hazaiaknál Yeste kapta meg második sárgáját (ezzel a pirosat), az ezután szépítő Racing-játékosok pedig tizenkét minutum alatt négy sárgával és egy pirossal szembesültek.

Gól már nem esett, lap bőven: David López, Ander Murillo és Nikola Zsigics besárgult, Pablo Pinillos és Jonathan Pereira megkapta második sárgáját, Pablo Orbaíz pedig egyből mehetett az öltözőbe. A fegyelmi bizottság alighanem rekordbevételt könyvelhet el.

Nagyon fontos meccsen győzött a kiesés elől menekülő Espanyol, két piros és három gól volt a Getafe–Villarrealon (a vendégek nyertek), gólzáporos mérkőzésen nyert a Mallorca a Recre otthonában. Az eltiltott Vadócz Krisztián nélkül játszó Osasuna döntetlent harcolt ki Valladolidban.

PRIMERA DIVISIÓN

33. FORDULÓ
Getafe–Villarreal 1–2 (Dal Moral 82. – tizenegyesből, ill. Capdevila 16., J. Llorente 43.)
Recreativo Huelva–Mallorca 2–4 (Sisi 48., Camunas 81., ill. Marín 10., Arango 15., Castro 76., A. Keita 90.)
Valladolid–Osasuna 0–0
Athletic Bilbao–Racing Santander 2–1 (F. Llorente 21., David López 41. – tizenegyesből, ill. Pinillos 56. – tizenegyesből)
Espanyol–Betis 2–0 (Luis García 4., Román 83.)