Tchité-parádé és Racing Santander-siker a Mestalla sarában

2008.11.02. 00:00
Nem került vissza a Primera División élére a Valencia a spanyol labdarúgó élvonal 9. fordulójának szombat késő esti meccsén. A Turia-partiakat a mesterhármast vágó Tchité vezérletével 4–2-re győzte le a Racing Santander, ezzel negyedik győzelmét aratva a Mestallában. A házigazdák veresége után a bajnokság egyetlen veretlen csapata a Villarreal maradt.
Hiába küzdött összeszorított foggal Mata (fehérben) és a Valencia, a Racing elvitte a három pontot a Mestallából
Fotó: Reuters

Győzelme esetén ismét „felülnézeti pozícióból” nézhette volna a Valencia labdarúgócsapata a spanyol élvonalat: nos, a „denevéreket” alaposan meglepte a Racing Santander a Mestalla esőáztatta gyepén, és 4–2-es győzelmével elvitte mind a három pontot.

A 23. percig a legfőbb eseményt a hatalmas felhőszakadás jelentette (ebből a Málaga–Barcelonán is volt ízelítő…), majd a Racing megszerezte a vezetést. Pereira remek kényszerítőzés után tálalt Tchité elé, a Burundiban született légiós pedig becsúszva a hálóba továbbított Renan mellett.

A megszerzett vezetésnek négy percig örülhettek a zöld-fehér-feketék: Joaquínnal szemben szabálytalankodott Sepsi, az ezért megítélt büntetőt pedig David Villa váltotta gólra. A Valencia csatársztárja nem sokkal később kis híján megint betalált, de Tono résen volt, így a szünetben 1–1 volt a (szó szerinti) iszapbirkózás eredménye.

A második játékrészt Tchité vezette fel egy remek találattal: a csatár jó huszonötről tűzte rá a labdát, a pattogós löket pedig a bal kapufáról vágódott be a meglepett Renan mellett. 1–2 után rohamot fújtak a hazaiak, és a 70. percben Fortuna segítségével egyenlítettek is. Mata végzett el szögletet a bal oldalról, Tono kiejtette a vizes labdát, Joaquín pedig a hálóba belsőzött.

A Mestalla népe egy újabb gólt is szeretett volna látni, és meg is kapták, de nem az áhított módon: Tchité harmadszor is elszomorította Renant, ezzel pedig ismét a Santandernél volt az előny. Egy beadás után a házigazdák védelme elbóbiskolt, a berobbanó csatár pedig szép fejessel alakította 3–2-re az eredményt.

A kegyelemdöfést egy meglehetősen komikus góllal vitte be a Racing: a 84. percben Serrano húzott el egy gyors kontra után, beadása után Munitis, Pereira és Albelda „flippereztek”, végül az utóbbiról került be a labda a kapuba.

A nagyot küzdő és kifejezetten jól játszó Santander elvette tehát 4–2-es győzelmével a Valencia veretlenségét, ennek köszönhetően pedig a Barcelona áll az élen a vasárnapi meccsek előtt a spanyol élvonalban.

PRIMERA DIVISIÓN

9. FORDULÓ
Valencia–Racing Santander 2–4 (Villa 28. – tizenegyesből, Joaquín 70., ill. Tchité 22., 48., 78., Albelda – öngól, 84.)