Raúl és Julio Baptista találataival ismét élen a királyi gárda

2007.09.28. 00:13
Kétgólos győzelmet aratott a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Primera Divísion) 5. fordulójában a Real Madrid csapata a Betis ellen. A találkozó nagy része kiegyenlített küzdelmet hozott, ám a szerencse és Raúl, valamint Julio Baptista találatai a királyi gárda sikerét hozták.
Baptista nevéhez fűződik a találkozó legszebb momentuma - a Real Madrid második gólja
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A találkozó előtt mindenki tisztában volt a Bernabeuban azzal, hogy egy madridi győzelemmel az előző szezon bajnoka ismét a tabella élére ugorna. A három pont végül meglett, igaz ehhez meg kellet szenvednie Bernd Schuster alakulatának.

Raúl 67. percben tizenegyesből mattolta Ricardót, a vendégek kapusát, majd nem sokkal a lefújás előtt Julio Baptista is betalált, így 2-0-ra nyert a hazai csapat.

Pedig a Betis többször is közel állt a gólszerzéshez. A 34. percben Edu hat méterről lőhetett, ám Iker Casillas hatalmas bravúrral hárított.

Öt perccel később már a hazaiak kapusa is verve volt. Egy jobb oldali szögletet követően Rivas fejesénél csak Fortuna, illetve a jobb oldali kapufa mentette meg a találkozó előtt (mint később kiderült utána is) veretlen madridi alakulatot a bekapott góltól.

A 66. percben aztán a már említett Raúl-momentum eldöntötte a találkozó kimenetelét. A Real ikonját csak szabálytalanul tudta megállítani Rivas a tizenhatoson belül, a sértett pedig a jogosan megítélt büntetőt higgadtan gurította a kapu bal alsó sarkába. (1-0)

Ez volt Raúl harmadik találata a 2007-2008-as szezonban, összességében pedig a 190. gólja a spanyol élvonalban.

A 73. percben Diarra vétett majdnem öngólt, de a Madrid középpályásának perdítése csak a kapufán csattant - ezen az estén a léc a hazaiakkal volt.

Amikor már mindenki elkönyvelte a minimális, egygólos madridi sikert, Baptista szépségdíjas találata kettőre növelte a hazaiak előnyét. A brazil játékos háttal a kapunak, hat méterről bombázott a léc alá, kialakítva ezzel a 2-0-s végeredményt.

Győzelmével a Real Madrid átvette a vezetést a bajnokságban, a Betis vereségével maradt a 18. helyen.