La Liga: Nico Williams kitapsolta a pirosat, a Betis legyőzte a Bilbaót

B. D. K.B. D. K.
2024.02.25. 18:17
Cardoso gólja lezárta a Betis mérkőzését (Fotó: Getty Images)
A Real Betis hazai pályán 3–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Betis és az Athletic Bilbao összecsapásán a hazaiak szerezték az első gólt: a 13. percben Ezequiel Ávila remek keresztpassz után gurított a kapuba (1–0). A 38. percben megduplázta előnyét a hazai gárda, a labda Yuri Berchichéről pattant a saját kapujába (2–0). Két perccel később megfogyatkoztak a vendégek. Nico Williams a belépője után sárga lapot kapott, aztán gúnyosan megtapsolta a játékvezetőt, aki ezért a másodikat is felmutatta neki. A kétgólos hátrányban és innentől emberhátrányban játszó Bilbaónak fel volt adva a lecke, ám a vendégek még így is a szünet előtt egy szögletet követően szépíteni tudtak Gorka Guruzeta révén (2–1).

A második játékrész közepén aztán ismét betalált a Betis, Johnny Cardoso átlövésből volt eredményes (3–1). Győzelmével a Betis a hatodik helyre lépett fel, míg az ötödik Bilbao pontszámban nem tudta beérni az Atlético Madridot.

Korábban a Cádiz és a Celta Vigo egymás elleni mérkőzése úgy hozott négygólos döntetlent, hogy a hazaiak – akik már kétgólos hátrányban is voltak – a 100. percben mentettek meg egy pontot, méghozzá gyönyörű találattal, Darwin Machís lőtt hatalmas gólt a legvégén.

KÉSŐBB

Két parádés kapásgólt hozott a Las Palmas és az Osasuna párharca, főleg Unai García találata volt szemet gyönyörködtető.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Cádiz–Celta Vigo 2–2 (Juanmi 66., Machís 90+10., ill. Aspas 11., Swedberg 58.)
Real Betis–Athletic Bilbao 3–1 (Ávila 13., Berchiche 38. – öngól, J. Cardoso 67., ill. Guruzeta 45+7.)
Kiállítva: Ni. Williams (Athletic, 40.)
Las Palmas–Osasuna 1–1 (Kirian Rodríguez 52., ill. Unai García 49.)
Később
21.00: Real Madrid–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
HÉTFŐN
21.00: Girona–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Almería–Atlético Madrid 2–2 (L. Romero 28., 64., ill. Á. Correa 2., De Paul 57.)
Barcelona–Getafe 4–0 (Raphinha 20., Joao Félix 53., F. de Jong 61., Fermín López 90+2.)
Alavés–Mallorca 1–1 (Benavidez 76., ill. Nasztaszics 88.)
A 14 órára kiírt Granada–Valencia meccset a valenciai tűzeset miatt elhalasztották.
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Merino 87., ill. Comesana 17., 47., Sörloth 90+5.)