Beragadt a rajtnál a Barca, tönkreverték a Deportivo La Corunát

2007.08.26. 21:24
Nem bírt egymással a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyitóforddulójának vasárnap esti mérkőzésén az FC Barcelona és a Racing Santander csapata. Hiába volt ott a kezdőben Ronaldinho, Eto’o és Messi - majd csereként beállt Henry is – a katalánok nem tudtak betalálnii a hazai kapuba, így 0-0-s végeredmény született. Nyert viszont 3-0-ra az Almeria: az újonc áldozata a szebb napokat megélt Deportivo La Coruna volt.
Ronaldinho semlegesítését megoldották a Racing játékosai
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Nem született meglepetés, már ami a kezdőcsapatok összeállítását illeti a Barcelona santanderi vendégjátékán. Ahogy azt Frank Rijkaard előre bejelentette, nem küldte egyszerre pályára a "fantasztikus négyest", ezúttal Thierry Henry kezdett - a kispadon.

A mérkőzésen aztán amolyan idény eleji formát mutatott a két csapat, legalább is az első félidőben. Ugyan mindkét együttes alakított ki helyzeteket, ám a kapusoknak nem okozott túl nagy gondot kapott gól nélkül megőrizni a kapukat.

A második játékrészben aztán valamivel többet veszélyeztetett a katalán sztárcsapat. A 60. percben Ronaldinho szerzhette volna meg a vezetést, majd a mérkőzés vége felé a csereként beálló Henry került többször is gólhelyzetbe, de ekkor is érintetlen maradt Tono kapuja.

Három perccel a rendes játékidő vége előtt Munitis gondoskodhatott volna a világra szóló meglepetésről, ám Victor Valdes a helyén volt, így döntetlennel zárult a ragadó. A katalánok tehát kissé beragadtak a rajtnál, pedig minden lehetőségük megvolt a három pont megszerzésére, ugyanis a hazaiak Ebi Smolarek kiállítását követően a 68. perctől kezdve emberhátrányban futballoztak.

A Barca örökmérlege a spanyol bajnokságban így továbbra is negatív a Racing ellen. A gránátvörös-kékek eddig 12-szer gyűrték le santanderi riválisukat, míg 13-szor vesztesen hagyták el a pályát. A mostani mérkőzés a 15. volt, ahol nem bírtak egymással a csapatok.

Bombameglepetés született viszont La Corunában. Az utóbbi időszakban megszokhattuk, hogy a kék-fehérek nem úgy teljesítenek, ahogy tették azt néhány évvel ezelőtt, azonban arra mégis kevesen számítottak, hogy a szezon első mérkőzésén sima, 3-0-s vereséget szenvednek. Márpedig Ángel Lotina tanítványai már-már megalázó pofont kaptak az újonc Almeriától.

A gólgyártást Álvaro Negredo kezdte, aki a 18. percben avatta fel Dudut, a hazaiak kapusát. A megpróbáltatásoknak azonban ezzel még nem volt vége: a 33. percben már kettő volt hátránya a kék-fehéreknek, ekkor Fernando Soriano volt eredményes.

A folytatásban okosan tördelték a játékot az Almeria labdarúgói, ha kellett bizony szabálytalanságok árán is, de megállították a Depor támadásait.

Hiába birtokolta többet a labdát hazai alakulat, a végén ismét csak az újonc lőtt újabb gólt. Az 50. percben Albert Crusat találatával kialakult a 3-0-s végeredmény.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

AZ 1. FORDULÓ VASÁRNAPI EREDMÉNYEI
  • Athletic Bilbao–Osasuna 0-0
  • Deportivo La Coruna–Almeria 0-3 (Negredo 18., Soriano 33., Crusat 51.)
  • Mallorca–Levante 3-0 (Ibagaza 24. – 11-esből, Guiza 55., Ibagaza 72.)
  • Racing Santander–Barcelona 0-0
  • Recreativo Huelva–Real Betis 1-1 (Sinama Pongolle 25., ill. Nano 39.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK:
  • Real Madrid–Atletico Madrid 2-1 (Raúl 15., Sneijder 79., ill. Agüero 1.)
  • Sevilla-Getafe 4-1 (J. Navas 46., Luis Fabiano 67., Kanouté 70., Kerzsakov 82. ill. Pablo 2.)
  • Real Murcia-Zaragoza 2-1 (Mejia 18., F. Baiano 63. ill. R. Oliveira 30.)