Férfi röplabda NB I: a Pénzügyőr jutott az elődöntőbe

2017.02.26. 19:17
A Pénzügyőr lesz a Kazincbarcika ellenfele a férfibajnokság elődöntőjében, miután a negyeddöntő harmadik találkozóján 3:0-ra legyőzte a HÉP-Kecskemét csapatát. A fővárosiak még soha nem szerepeltek a bajnokság elődöntőjében.

Férfi NB I, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Pénzügyőr SE – HÉP-Kecskeméti RC 3:0 (21, 22, 21)
Budapest, Kőér utca, 150 néző. V: Suba, Jámbor.
Pénzügyőr:Tóth A. 5, Bokor G. 9, Bagics 8, Szalai 21, Kovács S. 6, Kiss D. 4. Csere: Ronkainen (liberó), Torma. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Kecskemét:Balla 1, Erki 2, Jánossy 10, Pesti 14, Szabó M. 4, Horváth K. 7. Csere: Csala (liberó), Török P. 1, Vocskó, Leiner. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:1, 8:4, 11:9, 16:11, 19:16, 22:21, 24:21. II. játszma: 2:4, 7:8, 13:11, 16:13, 20:16, 21:20, 24:22. III. játszma: 7:4, 8:5, 11:6, 16:10, 18:17, 22:17, 24:18.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Pénzügyőr javára.
Weczera Csaba: – Az első meccsen a harmadik szett volt szoros, a másodikon pedig rosszul játszottunk. Abban bíztunk, hogy a harmadik meccsen, hazai pályán, tudjuk majd a saját játékunkat játszani, s mivel ez sikerült, így viszonylag simán nyertük a meccset.
Gyurkó Sándor: – Nyitásban és nyitásfogadásban láttam a két csapat közti különbséget. A mi szerváink nem okoztak különösebb gondot az ellenfélnek, fogadásban viszont pontatlanok voltunk és ezáltal kiszámíthatóvá váltak a támadásaink. Mivel az idei hét meccsünkből ötször a Pénzügyőr nyert, úgy gondolom, hogy a jobbik csapat jutott a négy közé és ott sok sikert kívánok neki.Férfi NB I, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés: