Férfi röplabda BL: nagyszerű sikerrel kezdett a Kaposvár

2023.10.27. 19:53
Fotó: kaposvarvolley.hu
Baróti Árpád klasszis teljesítményével aratott meggyőző győzelmet a magyar bajnok Kaposvár a Budva ellen a férfi röplabda Bajnokok Ligájában.

A montenegrói Budva ellen kezdte a bulgáriai selejtezőtornát a Kaposvár a férfi röplabda Bajnokok Ligájában. A magyar aranyérmesnél vállsérülés miatt továbbra sem bevethető a 197 centi magas kubai feladó-átló, Hermes Quevedo, hiánya azonban nem érződött, ami poszttársának, a nagyszerű napot kifogó Baróti Árpádnak volt köszönhető.

Az első játszmát meggyőző fölénnyel nyerte meg a pontosan és hatékonyan röplabdázó Kaposvár, amely a második szettben is jól kezdett, ám utána magukhoz tértek a délszlávok és átvették a vezetést. A kiélezett hajrában mindkét félnek voltak szettlabdái, a nüanszok végül a Budvának kedveztek. A rivális azonban a játszmagyőzelemnél többre nem volt képes, a harmadik és negyedik játékrészben újra stabilan és jól teljesített a magyar bajnok és végül biztos különbséggel zárta le a 118 perces meccset. A 32. életévét október 23-án betöltő Baróti 61 százalékos támadási hatékonysággal ütött 31 pontot (ebből négyet blokkból szerzett), csapata összességben kétszer annyi, 10 pontot ért el sáncból, mint a budvaiak, akik nyitásból csak két egységet gyűjtöttek, szemben a somogyiak hat pontjával.

A kaposváriak csapatkapitánya és válogatott ütője, Bögöly Gábor az utazás előtt arról beszélt, már az első meccsen eldől, lesz-e keresnivalójuk a hétvégi tornán – a vele egy szinten lévő montenegróiak elleni siker után jó esélye van a magyar bajnoknak arra, hogy a továbbjutást érő első két helyen zárjon.

A somogyiak szombat este a házigazda Burgasz ellen lépnek pályára.

FÉRFI RÖPLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
1. FORDULÓ, 1. CSOPORT, 1. JÁTÉKNAP
FINO KAPOSVÁR SE–OK BUDVA (montenegrói) 3:1
(18, –26, 18, 14)
Burgasz, 100 néző. V: Sikanjic (liechtensteini), Milonakisz (görög).
KAPOSVÁR: Lescay 6, MAGYAR B. 2, HUBICSKA 8, IVÁN B. 5, BARÓTI 31, Bögöly G. 8. Csere: BOZÓKI BENCE (liberó). Edző: Szlobodan Prakljacsics
BUDVA: Dodics 12, HADZSISZALIHOVICS 13, Jecsmenica 6, Radonics, RADUNOVICS 12, Csincsur 8. Csere: Mocsics (liberó), Miljanics, R. Milenkovics, V. Milenkovics. Edző: Miljan Boskovics
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:0, 8:4, 13:10, 17:11, 21:16. 2. játszma: 3:1, 7:4, 10:7, 11:11, 14:15, 15:19, 21:20, 23:23, 24:23, 25:24, 26:25. 3. játszma: 4:1, 9:5, 15:8, 20:15. 4. játszma: 3:2, 7:5, 10:8, 13:9, 18:11, 21:13
Szlobodan Prakljacsics:
– Jól felkészültünk az ellenfélből, a fiúk pedig maximálisan betartották a taktikai utasításokat, ez volt a győzelem kulcsa. A csapat megértette, hogy ez a meccs mennyire fontos a továbbjutás szempontjából, hogy csak akkor lehet esélyünk, ha most nyerünk. Komolyan vette mindenki a feladatát, kiválóan teljesített a csapat, különösen Baróti Árpád röplabdázott magas szinten, így megérdemeltük a győzelmet.