Rio 2016: Új-Zéland és Ausztrália is kiesett rögbiben

2016.08.11. 00:32
Már a negyeddöntőket rendezték meg a férfi 7-es rögbiben. Némi meglepetésre nem jutott a legjobb négy közé Új-Zéland és Ausztrália. Előbbi az eddig menetelő Fidzsi-szigetektől, utóbbi Dél-Afrikától szenvedett vereséget. Rajtuk kívül még Japán és Nagy-Britannia jutott be az elődöntőbe.

Dél-Afrika–Ausztrália 22–5

A hölgyek csoportkörének harmadik fordulóját rendezték röplabdában, a riói olimpián. A B-csoportban a két éllovas csatáját az amerikaiak nyerték meg a szerbek ellen, míg a meglepetéscsapat, Hollandia ezúttal Olaszországot verte meg, a kínaiak papírforma-győzelmet arattak Puerto Rico ellen. Az A-csoportban a házigazda és címvédő brazilok, valamint az Európa-bajnok oroszok továbbra is magabiztosan menetelnek: előbbiek Japánt, utóbbiak Kamerunt győzték le szettveszteség nélkül.

RÖPLABDA
NŐK
A-csoport:

Oroszország–Kamerun 3:0 (19, 22, 23)
Dél-Korea–Argentína 3:0 (18, 20, 23)
Brazília–Japán 3:0 (18, 18, 22)
A csoport állása: 1. Brazília 9 (9:0), 2. Oroszország 9 (9:1), 3. Dél-Korea 6 (7:4), 4. Japán 3 (4:6), 5. Argentína 0 (0:9), 6. Kamerun 0 (0:9)
B-csoport:
Kína–Puerto Rico 3:0 (20, 17, 18)
Hollandia–Olaszország 3:0 (21, 20, 20)
Egyesült Államok–Szerbia 3:1 (17, –21, 18, 19)
A csoport állása: 1. Egyesült Államok 8 (9:3), 2. Kína 7 (8:3), 3. Szerbia 6 (7:3), 4. Hollandia 6 (8:5), 5. Olaszország 0 (0:9), 6. Puerto Rico 0 (0:9)RIO 2016

B-csoport:

Gyeplabdában is a harmadik fordulónál járnak a hölgyeknél. Az A-csoportban Hollandia már a harmadik sikerét gyűjtötte be, ezúttal Kína felett diadalmaskodott. Még a németek is veretlenek – ezúttal Dél-Korea volt kénytelen meghajolni előttük –, de nekik már becsúszott egy döntetlen is. A B-csoportban az Egyesült Államok és Nagy-Britannia is veretlen: előbbi Japánt, utóbbi Argentínát győzte le szerdán.