nemzetisport.hu 2016.07.31 16:21 Frissítve: 2016.08.22 09:09

Augusztus 12.: éremeső úszásban; Márton Anita bronzérme súlylökésben – összefoglaló

A riói nyári olimpiai játékokon a magyar szempontból viszonylag csendes csütörtök után ismét izgalmasabb napot zártunk. Úszásban három érmet is nyertünk: Hosszú Katinka 200 háton, Cseh László pedig 100 pillangón lett második, Kapás Boglárka női 800 méteres gyorson harmadikként zárt. Elindultak az atlétika eseményei, rögtön több magyarral a sorok között: Márton Anita súlylökésben, Kővágó Zoltán diszkoszvetésben bejutott a döntőbe. Márton már a finálén is túl van, ahol új országos csúccsal bronzérmes lett. A férfi vízilabdázók három döntetlent követően Japán ellen megszerezték az első győzelmüket Rióban.

 

• HOSSZÚ ÉS CSEH EZÜSTJE, KAPÁS BRONZA ZÁRTA A MAGYAROK OLIMPIAI ÚSZÓVERSENYEIT

• MÁRTON ANITA ORSZÁGOS CSÚCCSAL BRONZÉRMES NŐI SÚLYLÖKÉSBEN

• A MAGYAR FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT 17–7-RE LEGYŐZTE JAPÁNT

• KŐVÁGÓ ZOLTÁN DÖNTŐS FÉRFI DISZKOSZVETÉSBEN

 

A NAP ARANYÉRMESEI

 

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK

A MAGYAR VERSENYZŐK EREDMÉNYEI

ÚSZÁS
női 50 m gyors, előfutamok – Molnár Flóra a 25. lett, nem jutott tovább
férfi 1500 m gyors, előfutamok Rasovszky Kristóf a 35., Gyurta Gergely a 19. helyen zárt, nem jutottak be a döntőbe
férfi 4x100 m vegyes váltó, előfutamok – Magyarország (Balog Gábor, Bohus Richárd, Pulai Bence, Gyurta Dániel) a 9., nem jutott döntőbe

női 200 m hát, döntő
HOSSZÚ KATINKA EZÜSTÉRMET NYERT
férfi 100 m pillangó, döntő –
CSEH LÁSZLÓ EZÜSTÉRMET NYERT
női 800 m gyors, döntő  –
KAPÁS BOGLÁRKA EZÜSTÉRMET NYERT

 

ATLÉTIKA
hétpróba Zsivoczky-Farkas Györgyi 13., Krizsán Xénia 23. négy szám után
női súlylökés, selejtező – Márton Anita bejutott a döntőbe
férfi diszkoszvetés, selejtező, B-csoport – Kővágó Zoltán bejutott a döntőbe
férfi 20 km gyaloglás – Helebrandt Máté 28. helyen végzett
női súly, döntő – MÁRTON ANITA BRONZÉRMET NYERT

VÍZILABDA
férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Japán 17–7

SPORTLÖVÉSZET
férfi kisöbű szabadpuska, fekvő, selejtező Sidi Péter 10., Szabián Norbert 42. – nem jutottak döntőbe

CSELGÁNCS
férfi +100 kg, 1. forduló, Bor Barna–Fajszel Dzsaballah (Tunézia) – Bor ipponnal nyert, továbbjutott
férfi +100 kg, 2. forduló, Bor Barna–Alex García Mendoza (Kuba) – Mendoza intéssel nyert, kiesett

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 75 kg, nyolcaddöntő: Harcsa Zoltán–Arlen López (Kuba) – Harcsa technikai K. O.-val kikapott

VITORLÁZÁS
férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária)szörföseink végeztek, Cholnoky a 23., Gádorfalvi a 25.


A NAP ARANYÉRMESEI

  Evezés, női könnyűsúlyú kétpár, döntő – aranyérmes: Ilse Paulis, Maaike Head (Hollandia)
  Evezés, férfi könnyűsúlyú kétpár, döntő
aranyérmes: Jérémie Azou, Pierre Houin (Franciaország) 
  Evezés, női kormányos nélküli kettes, döntő – aranyérmes Nagy-Britannia

  Evezés, férfi kormányos nélküli négyes, döntő – aranyérmes: Nagy Britannia

  Atlétika, női 10 000 m – aranyérmes: Almaz Ayana (Etiópia)
  Sportlövészet, férfi sportpuska, fekvő, döntő – aranyérmes: Henri Junghänel (Németország)
  Lovaglás, díjlovaglás, Speciális Nagydíj aranyérmes: Németország
  Íjászat, férfiak, döntő – aranyérmes:  Ku Bon Csan (Dél-Korea)
  Cselgáncs, női +78 kg, döntőaranyérmes: Émilie Andéol (Franciaország)
  Atlétika, férfi 20 km gyaloglás aranyérmes: Vang Csen (Kína)
  Cselgáncs, férfi +100 kg, döntőaranyérmes: Teddy Riner (Franciaország)
  Súlyemelés, női 75 kgaranyérmes: Rim Dzsong Szim (Észak-Korea)
  Sportlövészet, női skeet, döntő aranyérmes: Diana Bacosi (Olaszország)
  Gumiasztal, nők, döntőaranyérmes: Rosannagh MacLennan (Kanada)
  Kerékpár, férfi üldözőverseny, csapat aranyérmes: Nagy-Britannia
  Kerékpár, női sprint, csapat, döntő aranyérmes: Kína
  Vívás, férfi tőr, csapat, döntő aranyérmes: Oroszország
  Súlyemelés, férfi 85 kg, döntő aranyérmes: Kianus Rosztami (Irán)
  Tenisz, férfi páros, döntő aranyérmes: Rafael Nadal, Marc López (Spanyolország)
  Úszás, női 200 m hát, döntőaranyérmes: Madeline DiRado (Egyesült Államok)
  Úszás, férfi 100 m pillangó, döntő aranyérmes: Joseph Schooling (Szingapúr)
  Úszás, női 800 m gyors, döntő aranyérmes: Katie Ledecky (Egyesült Államok)
  Atlétika, női súly, döntő aranyérmes: Michelle Carter (Egyesült Államok)
  Úszás, női 50 m gyors, döntő aranyérmes: Anthony Ervin (Egyesült Államok)

 

A TELJES NAPI PROGRAM IDŐREND SZERINT

12.30: golf, férfiak, 2. forduló

13.00: tollaslabda, férfi egyes, csoportmérkőzések
13.00: tollaslabda, női egyes, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

14.00: vízilabda, férfiak, A-csoport: MAGYARORSZÁG–Japán
14.00: íjászat, férfiak, nyolcaddöntő
14.00: sportlövészet, férfi szabadpuska, fekvő, selejtező (Sidi Péter, Szabián Norbert)
14.00: sportlövészet, női skeet, selejtező
14.00: vívás, férfi tőr, csapat, nyolcaddöntő, negyeddöntő
14.30: atlétika, férfi diszkosz, selejtező, A-csoport (Kővágó Zoltán)
14.30: kézilabda, nők, A-csoport: Angola–Brazília
14.30: röplabda, nők, B-csoport: Kína–Szerbia
14.30: sportlövészet, férfi skeet, selejtező, 1. nap
14.35: atlétika, női hétpróba, 100 m gát (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)

15.00: asztalitenisz, nők, csapat, 1. forduló
15.00: cselgáncs, női +78 kg, selejtezők, negyeddöntő
15.00: cselgáncs, férfi +100 kg, selejtezők, negyeddöntő (Bor Barna)
15.00: gyeplabda, nők, A-csoport: Dél-Korea–Kína
15.00: lovaglás, díjlovaglás, Speciális Nagydíj, délelőtti program
15.00: súlyemelés, férfi 85 kg, B-csoport
15.00: súlyemelés, női 75 kg, B-csoport
15.05: atlétika, női súly, selejtező, A- és B-csoport (Márton Anita)
15.10: atlétika, férfi 800 m, selejtező
15.20: vízilabda, férfiak, B-csoport: Horvátország–Olaszország
  15.32:
evezés, női könnyűsúlyú kétpár, döntő – aranyérmes: Ilse Paulis, Maaike Head (Hollandia)

  15.45: evezés, férfi könnyűsúlyú kétpár, döntő aranyérmes: Jérémie Azou, Pierre Houin (Franciaország)
15.50: atlétika, női hétpróba, magas, A- és B-csoport (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
15.55: atlétika, férfi diszkosz, selejtező, B-csoport (Kővágó Zoltán)

  16.00: sportlövészet, férfi szabadpuska, fekvő, döntő – aranyérmes: Henri Junghänel (Németország)
16.00: gyeplabda, nők, A-csoport: Új-Zéland–Hollandia 
16.00: ökölvívás, női 51 kg, selejtező
16.00: ökölvívás, női 60 kg, selejtező
16.00: ökölvívás, férfi 49 kg, elődöntő
16.00: ökölvívás, férfi 60 kg, negyeddöntő
16.00: ökölvívás, férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)
16.00: strandröplabda, férfiak, nyolcaddöntő
16.00: strandröplabda, nők, nyolcaddöntő
  16.06: evezés, női kormányos nélküli kettes, döntő – aranyérmes Nagy-Britannia
  16.10: atlétika, női 10 000 m – aranyérmes: Almaz Ayana (Etiópia)
  16.27: evezés, férfi kormányos nélküli négyes, döntő – aranyérmes: Nagy Britannia

16.30: kézilabda, nők, B-csoport: Svédország–Hollandia
16.30: röplabda, nők, A-csoport: Argentína–Kamerun
16.40: vízilabda, férfiak, B-csoport: Egyesült Államok–Montenegró
16.55: atlétika, női 100 m, selejtező

17.00: tenisz, női egyes, elődöntő: Petra Kvitová (Csehország)–Monica Puig (Puerto Ricó-i), Madison Keys (Egyesült Államok)–Angelique Kerber (Németország)
17.00: vívás, férfi tőr, csapat, az 5–8. helyért
17.00: vívás, férfi tőr, csapat, elődöntő
17.15: kosárlabda, nők, B-csoport: Szerbia–Kína
17.15: sportlövészet, férfi gyorstüzelő-pisztoly, selejtező, 1. nap
17.30: gyeplabda, férfiak, B-csoport: India–Kanada

18.00: labdarúgás, nők, negyeddöntő: Egyesült Államok–Svédország
18.00: úszás, női 50 m gyors, selejtező (Molnár Flóra)
18.05: vitorlázás, férfi szörf (Gádorfalvi Áron)
18.05: vitorlázás, női szörf (Cholnoky Sára)
18.05: vitorlázás, férfi Laser (Vadnai Benjamin)
18.05: vitorlázás, női Laser Radial (Érdi Mária)
18.05: vitorlázás, férfi 470-es
18.05: vitorlázás, női 470-es
18.05: vitorlázás, férfi 49-es
18.05: vitorlázás, női 49-es FX
18.30: gyeplabda, férfiak, B-csoport: Németország–Hollandia
  18.35: lovaglás, díjlovaglás, Speciális Nagydíj aranyérmes: Németország
18.40: úszás, férfi 1500 m gyors, selejtező (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf)

19.00: gumiasztal, nők, selejtező
19.00: tenisz, férfi egyes, negyeddöntő
19.00: tenisz, vegyes páros, negyeddöntő
19.15: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Kína–Ausztrália
  19.30: atlétika, férfi 20 km gyaloglás (Helebrandt Máté) – aranyérmes: Vang Csen (Kína)
19.40: kézilabda, nők, A-csoport: Románia–Spanyolország
19.52: úszás, női 4x100 m vegyes váltó, selejtező

20.00: asztalitenisz, nők, csapat, 1. forduló
20.00: íjászat, férfiak, negyeddöntő, elődöntő, a 3. helyért
20.00: röplabda, nők, B-csoport: Egyesült Államok–Olaszország
20.10: úszás, férfi 4x100 m vegyes váltó, selejtező (Magyarország – Balog Gábor, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel)
20.30: cselgáncs, női +78 kg, vigaszág, elődöntő, a 3. helyért
20.30: cselgáncs, férfi +100 kg, vigaszág, elődöntő, a 3. helyért
20.30: kosárlabda, nők, B-csoport: Kanada–Egyesült Államok
20.30: műugrás, női 3 m, selejtező
  20.30: súlyemelés, női 75 kg, A-csoport – aranyérmes: Rim Dzsong Szim (Észak-Korea)
20.30: tollaslabda, férfi egyes, csoportmérkőzések
20.30: tollaslabda, férfi páros, csoportmérkőzések
20.30: tollaslabda, női egyes, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)
20.30: tollaslabda, női páros, csoportmérkőzések
20.30: tollaslabda, páros, csoportmérkőzések
  20.40: gumiasztal, nők, döntő aranyérmes: Rosannagh MacLennan (Kanada)  
 20.45: sportlövészet, női skeet, döntő
aranyérmes: Diana Bacosi (Olaszország)

21.00: kerékpár, női sprint, csapat, selejtező
21.00: labdarúgás, nők, negyeddöntő: Kína–Németország
21.14: kerékpár, férfi sprint, selejtező
21.40: kézilabda, nők, A-csoport: Montenegró–Norvégia
  21.43: íjászat, férfiak, döntő – aranyérmes:  Ku Bon Csan (Dél-Korea)
21.52: kerékpár, férfi üldözőverseny, csapat, 1. forduló

  22.00: cselgáncs, női +78 kg, döntő aranyérmes: Émilie Andéol (Franciaország)
22.00: vívás, férfi tőr, csapat, a 3. helyért
22.00: gyeplabda, férfiak, A-csoport: Nagy-Britannia–Spanyolország
22.00: ökölvívás, női 51 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, női 60 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 60 kg, negyeddöntő
22.00: ökölvívás, férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)
22.00: röplabda, nők, B-csoport: Hollandia–Puerto Rico
22.17: kerékpár, női sprint, csapat, 1. forduló
  22.20: cselgáncs, férfi +100 kg, döntő aranyérmes: Teddy Riner (Franciaország)

  22.20: tenisz, férfi páros, döntő: Florin Mergea, Horia Tecau (Románia)–Rafael Nadal, Marc López (Spanyolország)aranyérmes: Nadal, López
22.30: kerékpár, férfi sprint, 1. forduló
22.45: kosárlabda, nők, B-csoport: Spanyolország–Szenegál

23.00: gyeplabda, férfiak, A-csoport: Belgium–Új-Zéland
  23.00: kerékpár, női sprint, csapat, döntő aranyérmes: Kína
23.08: kerékpár, férfi sprint, reményfutamok
23.30: vívás, férfi tőr, csapat, döntő aranyérmes: Oroszország  
23.40: kerékpár, férfi üldözőverseny, csapat, döntő
– aranyérmes: Nagy-Britannia

  00.00: súlyemelés, férfi 85 kg, A-csoport aranyérmes: Kianus Rosztami (Irán)
00.00: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Egyesült Államok–Szerbia
00.00: labdarúgás, nők, negyeddöntő: Kanada–Franciaország
00.30: asztalitenisz, férfiak, csapat, 1. forduló
00.30: gyeplabda, férfiak, B-csoport: Írország–Argentína
00.30: vízilabda, férfiak, A-csoport: Görögország–Brazília
00.50: kézilabda, nők, B-csoport: Oroszország–Argentína

01.30: atlétika, női 1500 m, selejtező
01.30: gyeplabda, férfiak, A-csoport: Ausztrália–Brazília
01.30: röplabda, nők, A-csoport: Oroszország–Japán
01.35: atlétika, női hétpróba, súly (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
01.40: atlétika, női kalapács, selejtező, A-csoport
01.50: vízilabda, férfiak, B-csoport: Spanyolország–Franciaország

02.05: atlétika, férfi 400 m, selejtező
02.20: atlétika, férfi távol, selejtező
02.50: kézilabda, nők, B-csoport: Dél-Korea–Franciaország

  03.00: atlétika, női súly, döntő (Márton Anita) – aranyérmes: Michelle Carter (Egyesült Államok)
03.00: labdarúgás, nők, negyeddöntő: Brazília–Ausztrália
  03.03: úszás, női 200 m hát, döntő (Hosszú Katinka) aranyérmes: Madeline DiRado
03.05: atlétika, női hétpróba, 200 m (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
03.10: atlétika, női kalapács, selejtező, B-csoport
03.10: vízilabda, férfiak, A-csoport: Szerbia–Ausztrália
  03.12: úszás, férfi 100 m pillangó, döntő (Cseh László) aranyérmes: Joseph Schooling (Szingapúr)
03.20: úszás, női 800 m gyors, döntő (Kapás Boglárka) –
aranyérmes: Katie Ledecky (Egyesült Államok)
03.30: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Franciaország–Venezuela
03.30: röplabda, nők, A-csoport: Brazília–Dél-Korea
03.40: atlétika, női 100 m, középdöntő
  03.44: úszás, férfi 50 m gyors, döntő aranyérmes: Anthony Ervin (Egyesült Államok)
03.57: úszás, női 50 m gyors, elődöntő

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”