Serie A: történelmi siker húzta keresztül a Torino 1. helyét

2015.10.03. 22:45
Az olasz labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának nyitó mérkőzésén a Carpi 2–1-re legyőzte hazai pályán a Torinót, amely így elszalasztotta a lehetőséget, hogy a tabella élére álljon. Az újonc csapatnak ez volt története első sikere az élvonalban.

A mérkőzés nem a színvonal miatt marad emlékezetes, mindössze hét lövési próbálkozás volt. A vendégek kapusa, Daniele Padelli öngólja (már második volt a szezonban!) után jutottak előnyhöz a hazaiak, Ryder Matos növelte az előnyt. Maximiliano López ugyan a 75. percben tizenegyesből szépített, de az egyenlítés nem jött össze a „bikáknak”.Daniele Padelli öngólja (már második volt a szezonban!) után jutottak előnyhöz a hazaiak, Ryder Matos növelte az előnyt. Maximiliano López ugyan a 75. percben tizenegyesből szépített, de az egyenlítés nem jött össze a „bikáknak”.

A veronai derbin Eros Pisano lesről született góljával vezetett a Hellas, így hiába tett többet a győzelemért a Chievo, Lucas Castro fejese után az egy pontnak is örülhetett. A hazaiak a 4. helyen állnak a táblázaton, a vendégek a 17. pozícióból várják a folytatást.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ

Carpi–Torino 2–1 (Padelli 55. – öngól, Ryder Matos 72., ill. Max. López 75. – 11-esből)
Chievo–Verona 1–1 (L. Castro 83., ill. Pisano 70.)

1. Fiorentina 6 5 1 11–4 +7 15
2. Internazionale 6 5 1 7–5 +2 15
3. Torino 7 4 1 2 12–8 +4 13
4. Chievo 7 3 3 1 11–5 +6 12
5. Sassuolo 6 3 3 9–6 +3 12
6. Lazio 6 4 2 8–11 –3 12
7. Roma 6 3 2 1 13–7 +6 11