Serie A: alakul a BL a Romának – gyengélkedett a Fiorentina

2016.03.04. 22:43
A Roma a vártnál simábban nyert
A Roma könnyedén nyert 4–1-re a Fiorentina ellen az olasz élvonal 28. fordulójának nyitó mérkőzésén. A fővárosiak a győzelemmel három ponttal megléptek Paulo Sousa csapatától, lépéselőnybe kerültek a Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyért folytatott harcban.

Elég jó kis rangadó vezette fel a hétvégi futballdömpinget. Péntek este a Roma fogadta a Fiorentinát, ráadásul a meccsen az első félidő nagyon látványosra sikeredett.

A vezetést a 22. percben szerezte meg a Roma, Mohamed Szalah kapott kiugratást a leshatáron (vagy azon túl...), majd a középreadása után Stephan El Shaarawy közelről volt eredményes. Három perc múlva pedig már kettő volt a fővárosiak előnye.

Ezúttal Mohamed Szalah lövésre szánta el magát, a labda pedig úgy pattant meg egy vendég védőn, hogy védhetetlenül került Ciprian Tatarusanu kapujába. A Roma ebben a szezonban már 18 gólt szerzett a mérkőzések első harminc percében, ezzel a legjobbnak számít a Serie A mezőnyében.

A 38. percben aztán ismét egy végletekig kijátszott akcióból talált be a Roma, Diego Perotti góljával gyakorlatilag elrendezte a három pont sorsát.

Az eléggé fáradtnak tűnő Fiorentinán látszott, hogy még az sem fog segíteni a csapaton, hogy az első félidő ráadásában Josip Ilicic értékesített egy tizenegyest. A találkozón nagyon nagy különbség volt a két csapat között.

Az 58. percben ráadásul Miralem Pjanic gyönyörű indításával Szalah léphetett ki, majd pimasz megoldást választva Tatarusanu lába között a kapuba gurított.

Jó kedv volt tehát a Stadio Olimpicóban, igazán azonban akkor volt hangrobbanás, amikor Francesco Tottit pályára küldte a Roma vezetőedzője, Luciano Spalletti. Roma modern kori császára ráadásul egy kapufával bizonyította, rúgótechnikája nem kopott meg.

De mostanában Tottira sincs szüksége a remek formában lévő Romának...

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ

Roma–Fiorentina 4–1 (El Shaarawy 22., Szalah 25., 58., Perotti 38., ill. Ilicic 45+3. – 11-esből)

1. Juventus 27 19 4 4 48–15 +33 61
2. Napoli 27 17 7 3 55–22 +33 58
3. Roma 28 16 8 4 59–29 +30 56
4. Fiorentina 28 16 5 7 49–31 +18 53
5. Internazionale 27 14 6 7 34–25 +9 48
6. Milan 27 13 8 6 39–28 +11 47
7. Sassuolo 27 10 11 6 34–31 +3 41
8. Lazio 27 10 7 10 34–36 –2 37