Serie A: a Milanon is átrobogott a nápolyi gyorsvonat

2015.10.04. 22:41
A Napoli újabb kiütéses sikert aratott, most a Milan bánta (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Napoli idegenben 4–0-ra kiütötte a Milant. A Fiorentina Gabriel Paletta kiállítása miatt a 6. perctől kezdve emberelőnyben játszva 3–0-ra legyőzte az Atalantát, így visszaállt az élre.

Remek formában várta a meccset a Napoli, hiszen a Carpi elleni kisiklást (0–0) nem számítva vágott egy ötöst az FC Bruges-nek és a Laziónak, de vereséget szenvedett ellene a Juventus és a Legia Warszawa is.

Ezúttal is jól kezdtek a nápolyiak, Insigne indításából Allan tekert Diego López mellett a Milan kapujának bal oldalába az első negyedóra végéhez közeledve (0–1).

Az első félidőből ki kell emelni Higuaín zseniális labdaátvételét, de az ezt követő lövést már könnyedén védte a hazaiak kapusa, a Milan egyetlen nagy lehetőségénél pedig Luiz Adriano mögé jött a labda.

A fordulást követően megduplázta előnyét a vendégcsapat Insigne, Higuaínnal játszott össze, majd a bal felsőbe tekert (0–2).

Egy órányi játékhoz érkezve José Callejón rossz labdaátvétele miatt megmenekültek a hazaiak, de nem sokáig, a 67. percben ugyanis ismét jött Insigne, és szabadrúgásból a jobb felső sarokba tekert (0–3).

És itt még mindig nem volt vége a Milan megpróbáltatásainak,egy bal oldali beadása után hiába próbáltak hárman is menteni, egyedül Ely érte el a labdát, ő viszont saját kapujába lőtt – öngól (0–4).

A végén még szépíthetett volna a Milan, de Bonaventura közeli szabadrúgását Reina magabiztosan fogta, így a Napoli 4–0-ra nyert.

SERIE A
7. FORDULÓ

Milan–Napoli 0–4 (Allan 13., Insigne 48., 68., Ely 77. – öngól)
Fiorentina–Atalanta 3–0 (Ilicic 6. – 11-esből, Borja 35., Verdú 90.)
A 18 ÓRAKOR KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN
Juventus–Bologna 3–1 (Morata 33., Dybala 53. – 11-esből, Khedira 64., ill. Mounier 6.)
Lazio–Frosinone 1–0 (B. D. Keita 80., Djordjevics 94.)
A 15 ÓRAKOR ÉS ELŐTTE KEZDŐDŐ MECCSEKEN
Empoli–Sassuolo 1–0
(Maccarone 88.)
Palermo–Roma 2–4 (Gilardino 58., G. González 91., ill. Pjanic 2., Florenzi 14., Gervinho 28., 92.)
Sampdoria–Internazionale 1–1 (Muriel 51., ill. Perisic 76.)
Udinese–Genoa 1–1 (Di Natale 47., ill. Perotti 76. – 11-esből)