Serie A: a sereghajtó ellen megszakadt a Juve pocsék sorozata

2015.10.04. 20:00
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában a Juventus hazai pályán 0–1-ről fordítva 3–1-re legyőzte a Bolognát.

A címvédő pocsékul rajtolt az olasz bajnokságban, az első hat fordulóban csupán öt pontot szerzett, de a sereghajtó Bologna ideális ellenfélnek látszott a felkapaszkodás megkezdéséhez.

Ehhez képest rögvest a meccs elején hátrányba került a torinói gárda, Maszina bal oldali beadását Mounier kapásból lőtte kapura, a labda pedig átvánszorgott Buffonon (0–1).

Az első fél órát követően csak összejött az egyenlítés a „zebráknak” Khedire jobb oldali beadása épp Morata elé pattant, ő pedig 3 méterről a kapuba fejelt (1–1).

A fordulást követően Morata egy tizenegyest is kiharcolt övéinek, Paulo Dybala pedig higgadtan helyezett a jobb alsó sarokba, így már a Juventusnál volt az előny (2–1).

Bő egyórányi játékot követően pedig eldőlt a meccs, Morata visszadta a kölcsönt Khedirának, aki 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (3–1).

A Lazio sokáig úgy tűnt, nem bír a kiesés elől menekülő Frosinonéval, de a papírforma végül itt is érvényesült, Balde Diao Keita a 80. percben szerzett vezetést, majd Filip Djordjevics is betalált a 94. percbe (2–0).

SERIE A
7. FORDULÓ
Juventus–Bologna 3–1
(Morata 33., Dybala 53. – 11-esből, Khedira 64., ill. Mounier 6.)
Lazio–Frosinone 1–0 (B. D. Keita 80., Djordjevics 94.)
KORÁBBI EREDMÉNYEK
Empoli–Sassuolo 1–0
(Maccarone 88.)
Palermo–Roma 2–4 (Gilardino 58., G. González 91., ill. Pjanic 2., Florenzi 14., Gervinho 28., 92.)
Sampdoria–Internazionale 1–1 (Muriel 51., ill. Perisic 76.)
Udinese–Genoa 1–1 (Di Natale 47., ill. Perotti 76. – 11-esből)
Milan–Napoli 0–4 (Allan 13., Insigne 48., 68., Ely 77. – öngól)
Fiorentina–Atalanta 3–0 (Ilicic 6. – 11-esből, Borja 35., Verdú 90.)