Serie A: a szezon hibája után Inter-iksz, villám Roma-gól

2015.10.04. 16:59
Hatalmas hiba után ikszelt az Inter (Fotó: Reuters, archív)
Az Internazionale 1–1-es döntetlent játszott a Sampdoriával, míg az AS Roma 4–2-re legyőzte idegenben a Palermót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában.

SAMPDORIA–INTERNAZIONALE

Az Inter-szurkolók végre örülhettek, csapatuk remekül kezdte az idényt, első öt meccsükből ötöt megnyertek a milánóiak. A Fiorentina elleni találkozón azonban pont nélkül hagyta el a pályát a fekete-kék együttes, amely egy négyest kapott Paulo Sousa együttesétől.

Itt volt a lehetőség a javításra, méghozzá a tabella közepén harcoló Sampdoria ellen.

Az első félidőben könnyedén megszerezhette volna a vezetést a vendég együttes, Kondogbia passzát azonban az ötösről, teljesen üresen képtelen volt gólra váltani Fredy Guarín. Ilyen hibát is ritkán látni…

A Sampdoria is kihagyta a kihagyhatatlant, majd a fordulás után begyötörte az első gólt.

Luis Muriel lépett ki a bal szélen, lecsapott a pattogós beadásra, és estében a kapuba vágta a labdát (1–0).

A helyzeteit rendre elpuskázó Inter mellé szegődött a hajrában a szerencse, hosszú másodpercek botladozása után Ivan Perisic elé pattant a labda, a horvát pedig – Muriel mintájára – csúszás közben vette be a kaput (1–1).

PALERMO–AS ROMA

Az AS Roma találkozóján nem sokat kellett várni a gólra, Miralem Pjanic a szezon leggyorsabb találatát szerezte, 108 másodperc után már zörgött a Palermo hálója.

A „farkasok” fölénye egy pillanatig sem volt kérdéses, Florenzi és Gervinho találatával a 28. percben már 0–3-at mutatott az eredményjelző.

Alberto Gilardino és Giancarlo González átmenetileg izgalmassá tette a meccset, Gervinho azonban gondoskodott róla, hogy ne sokáig kelljen izgulniuk a fővárosi drukkereknek.

KORÁBBAN

A 12.30 órakor kezdődő EmpoliSassuolo találkozó hazai sikert hozott, így már nincs veretlen csapat a Srrie A-ban (a forduló előtt a Sassuolo még az volt).

OLASZORSZÁG, SERIE A
7. FORDULÓ

Empoli–Sassuolo 1–0
(Maccarone 88.)
Palermo–Roma 2–4 (Gilardino 58., G. González 91., ill. Pjanic 2., Florenzi 14., Gervinho 28., 92.)
Sampdoria–Internazionale 1–1 (Muriel 51., ill. Perisic 76.)
Udinese–Genoa 1–1 (Di Natale 47., ill. Perotti 76. – 11-esből)
Juventus–Bologna 3–1 (Morata 33., Dybala 53. – 11-esből, Khedira 64., ill. Mounier 6.)
Lazio–Frosinone 1–0 (B. D. Keita 80., Djordjevics 94.)
Milan–Napoli 0–4 (Allan 13., Insigne 48., 68., Ely 77. – öngól)
Fiorentina–Atalanta 3–0 (Ilicic 6. – 11-esből, Borja 35., Verdú 90.)