Serie A: a Milan nagyon simán ugrott vissza a BL-helyekre

2019.02.10. 22:27
A Milan játékosai háromszor is örülhettek a gólok után (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójában az AC Milan otthon simán, 3–0-ra legyőzte a Cagliarit, így visszavette a negyedik helyet a tabellán.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a házigazda, hiszen már az első negyedórához közeledve előnybe került, Suso lövése után Cragno kiütött labdája Ceppitelliről a saját kapujába pattant (öngól, 1–0).

A félidő derekára pedig el is dőlt a három pont sorsa, Calabria jobb oldali beadása elsőre túl erősnek tűnt, de pont így lett jó Lucas Paquetának, aki éles szögből a kapuba lőtt (2–0).

Ezzel Kaká óta ő az első brazil középpályás, aki a Serie A-ban betalált a Milan színeiben – 2014 márciusában, a Chievo ellen szerezte az utolsó gólját az aranylabdás futballista.

Bő egyórányi játék után aztán az első félidőben ordító helyzetet kihagyó Piatek is feliratkozott az eredményjelzőre, a tűzijáték végén az üresen maradó hálóba talált (3–0).

A végjátékban Suso rontott ziccert Ceppitelli újabb hibáját követően, majd Borini löketét nyelte le a kapus, így maradt a 3–0. A piros-feketék 11 lövése találta el a kaput, ez új klubrekord a Gattuso-érában.

A 20. életévét február 25-én betöltő Gianluigi Donnarumma a 150. tétmérkőzését játszotta, és 52. alkalommal húzta le a rolót.