Bukdácsol a Juve, lőtávon belülre került a Lazio

2013.01.13. 17:03
Pirlo góljával még vezetett a Juventus a Parma ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Juventus 1–1-re végzett a Parma vendégeként, így előnye három pontra csökkent az Atalantát legyőző Lazióval szemben. Az AS Roma kikapott a Catania otthonában (1–0), a Napoli könnyedén verte meg a Palermót (3–0).

A Sampdoriától elszenvedett sokkoló hazai vereség és az AC Milan ellen hosszabbításban megnyert kupameccs után a Juventus vegyes érzésekkel érkezett Pármába. A mérkőzés elején a házigazdák domináltak, ám Gianluigi Buffon eszén nem tudtak túljárni, a túloldalon Paul Pogba próbálkozott, ám ő sem járt sikerrel.

Az első félidő hajrájában beleerősített a Juve: Fabio Quagliarella és Andrea Pirlo és kőkeményen a léc alá bombázott, ám Antonio Mirante állta a sarat, így a szünetben 0–0-t mutatott az eredményjelző. A fordulás után magához ragadta a kezdeményezést és a vezetést is a torinói csapat: Andrea Pirlo szabadrúgása megpattant egy védőn, ez becsapta Mirantét, a labda így az elmozduló kapus helyén a hálóba vágódott. (0–1)

A 78. percben egyenlített a Parma: a csereként beálló Nicola Sansone hagyta ott Martín Cácerest Gabriel Paletta remek kiugratása után, és a tehetetlen Buffon mellett a jobb alsóba helyezett. (1–1) A hajrában mindkét csapat eldönthette volna az összecsapást, ám nem született gól, így a Juventus hátránya három pontra csökkent a Lazióval szemben.

A Napoli már az első félidőben gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát: a harmincadik percben Marek Hamsík bal oldali beadása után a középen érkező Christian Maggio fejelt a Palermo hálójába, majd négy minutummal később Gökhan Inler ragasztott nagy gólt a szicíliaiak hálójába. (0–2)

A Palermo kapufáig jutott, Barreto szabadrúgása a lécen csattant, Morgan De Sanctis földbe gyökerezett lábakkal figyelte a labdát. A túloldalon Edinson Cavani centiket tévedett csak, a fordulás után Lorenzo Insigne állította be a három nullás végeredményt, így a Napoli visszavette harmadik helyét a tabellán az Intertől.

A Lazio már csak három pontra van a Juvétól (Fotó: Reuters)

Az Udinese–Fiorentina találkozó kaotikus első félidőt hozott: Borja Valero szabadrúgását Gonzalo Rodríguez fejelte kapura, a lécről Zseljko Brkics kapus fejére pattant a labda, onnan pedig a hazaiak hálójába. Az Udinese kapusának meccse hamarosan véget is ért, amikor Juan Cuadradóval való ütközete után eltört az ujja, így le kellett cserélni.

A hajrában egy vitatható tizenegyessel egyenlített az Udinese: Borja Valero szerelte Maurizio Domizzit a tizenhatoson belül, amiért büntetőt ítélt a játékvezető hosszas huzavona után a házigazdáknak, amelyet Antonio Di Natale váltott gólra, ezzel megszerezve 166. Serie A-találatát. A 66. percben a gólerős Di Natale ismét betalált, majd egy minutummal később Luis Muriel is, így az Udinese győzött 3–1-re, s már hat bajnoki óta veretlen.

Az AS Roma nagy meglepetésre pont nélkül távozott a Catania otthonából, a szicíliai együttes Alejandro Gómez találatával 1–0-ra legyőzte fővárosi riválisát. A másik római együttes, a Lazio jobban szerepelt: Sergio Floccari góljával és Davide Brivio öngóljával 2–0-ra legyőzte az Atalantát, így csökkentette hátrányát az éllovas Juventusszal szemben.

A kilenc bajnoki óta nyeretlen Cagliari a Tőzsér Dániel nélkül felálló Genoa ellen törte meg rossz sorozatát, az együttes 2–1-re győzött. A magyar középpályás a kispadról figyelhette a találkozót.

SERIE A
20. FORDULÓ
Cagliari–Genoa 2–1 (Sau 55., Conti 82., ill. E. Pisano 48.)
Catania–AS Roma 1–0 (A. Gómez 62.)
Lazio–Atalanta 2–0 (Floccari 68., Brivio 77. – öngól)
Napoli–Palermo 3–0 (Maggio 30., Inler 34., Insigne 73.)
Parma–Juventus 1–1 (Sansone 78., ill. Pirlo 52.)
Udinese–Fiorentina 3–1 (Di Natale 45+1., 66 – az elsőt 11.-esből, Muriel 67., ill. Brkics 20. – öngól)
20. Siena 20 4 5 11 19–31 –12 11
A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, a Napolitól és az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.