Serie A: Paulo Dybala triplájával győzött a Roma

Sári RolandSári Roland
2024.02.26. 20:27
Paulo Dybala (középen) háromszor is betalált (Fotó: Getty Images)
Paulo Dybala mesterhármasának köszönhetően az AS Roma 3–2-re legyőzte a Torinót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában, hétfőn.

A Roma a meccs kezdetétől fogva szép támadásokat vezetett, és több nagy helyzetet is ki tudott alakítani. A legnagyobb lehetőségéhez a 42. percben jutott, amikor Szaba Szazonov szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott, ezt Paulo Dybala értékesíteni tudta. A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig, kevesebb mint két percre rá ugyanis Duván Zapata fejesével egyenlítettek a torinóiak.

A fordulás után folytatták agresszív játékukat a fővárosiak, és nem sokkal később visszavették a vezetést, ismét Dybala talált be, ezúttal bőven a tizenhatoson kívülről eresztette el – a labda a jobb alsóban landolt (VIDEÓ ITT!). Bő tíz percre rá már érkezett a harmadik is: Romelu Lukaku remek passza nyomán került nagy helyzetbe az argentin, aki harmadszor sem hibázott. A folytatásban egy öngól által a Torino is betalált, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. 3–2

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Roma–Torino 3–2 (Dybala 42., 58., 69. – az elsőt 11-esből, ill. D. Zapata 44., Huijsen 89. – öngól)
20.45: Fiorentina–Lazio (Tv: Sport1)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Milan–Atalanta 1–1 (Leao 3., ill. Koopmeiners 42. – 11-esből)
Cagliari–Napoli 1–1 (Luvumbo 90+6., ill. Osimhen 65.)
Juventus–Frosinone 3–2 (Vlahovics 4., 32., Rugani 90+5., ill. Seddira 14., Brescianini 27.)
Lecce–Internazionale 0–4 (La. Martínez 15., 56., Frattesi 54., De Vrij 67.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Empoli 2–3 (Pinamonti 54. – 11-esből, Ferrari 77., ill. Luperto 11., Niang 64. – 11-esből, S. Bastoni 90+4.)
Salernitana–Monza 0–2 (D. Maldini 78., Pessina 83.)
Genoa–Udinese 2–0 (Retegui 36., Bani 40.)
Kiállítva: Kristensen (48., Udinese)