Serie A: az Inter meg sem izzadt az Atalanta ellen

Sári RolandSári Roland
2024.02.28. 22:39
Simán győztek a milánóiak (Fotó: Getty Images)
Az Internazionale nagyon simán, 4–0-ra megverte az Atalantát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

A mérkőzés elején rövid ideig úgy tűnt, az Atalanta szerzi meg a találkozó első gólját, ám a találatot utólag kezezés miatt visszafújta a játékvezető. A folytatásban pedig már sok esélyük nem volt a vendégeknek. A 26. percben Matteo Darmian lecsapott egy kipattanó labdára, megszerezve az Inter vezetését. Közvetlenül a szünet előtt sikerült megdupláznia előnyét a hazai gárdának, Lautaro Martínez a tizenhatoson kívülről lőtt bombagólt az Atalanta kapujába.

A folytatásban sem változott a játék képe, először Federico Dimarco talált be az 54. percben, majd Davide Frattesi a 74.-ben, tovább növelve a milánóiak előnyét. A vendégek hiába próbálkoztak a hajrában, még szépítő gólra sem futotta erejükből – maradt a 4–0.

OLASZ SERIE A
A 21. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Internazionale–Atalanta 4–0 (Darmian 26., La. Martínez 45+2., Dimarco 54., Frattesi 74.)
KORÁBBAN
Sassuolo–Napoli 1–6 (Racsics 17., ill. Rrahmani 29., Osimhen 31., 42., 47., Kvarachelia 51., 75.)