Serie A: ezúttal Torinóban kapott nagy verést a Napoli

P. K.P. K.
2024.01.07. 17:03
Antonio Sanabria kezdte a gólok sorát Torinóban (Fotó: facebook.com/Torinfo FC)
Az olasz Serie A 19. fordulójának vasárnapi első meccsén a Milan győzött Empoliban, a folytatásban a címvédő Napoli a Torino, a tavaly ezüstérmes Lazio az Udinese vendégeként lépett pályára.

A Torino–Napoli meccsen a vendégek eladott labdája után Duván Zapata ugratta ki Antonio Sanabriát az első félidő hajrájában, aki gólra is váltotta a helyzetet (1–0). A második félidő elején a nem sokkal korábban becserélt Pasquale Mazzocchi egy nagyon durva belépő (talppal találta el az ellenfele combját) után sárga lapot kapott, de videózás után Maurizio Mariani játékvezető piros lapra módosította az ítéletét. A kiállítás végképp megpecsételte a nápolyiak sorsát, akik ezen a meccsen már nélkülözték az Afrika-kupára készülő Victor Osimhent.

A folytatásban ugyanis előbb Nikola Vlasic átlövésével növelte az előnyét a Torino, aztán egy szögletből Alessandro Buongiorno fejelt gólt. A Torino így 3–0-ra győzött és egy pontra megközelítette a tabellán a meccs előtt nyolcadik helyen álló, sorozatban most már négy tétmérkőzésen nyeretlen címvédőt, amely ezeken a meccseken még csak gólt sem tudott szerezni, miközben kilencet kapott.

A Napolihoz hasonlóan a Lazio sem az előző idénybeli önmagát idézi ebben az évadban, hiszen csak a 9. helyről várhatta a vasárnapi, udinei vendégjátékát, viszont úgy tűnik, kezdi elkapni a fonalat Maurizio Sarri vezetőedző együttese. Az előző két fordulóban előbb nyert Empoliban, majd megverte a Frosinonét, ezúttal pedig már a 12. percben megszerezte a vezetést az Udinese ellen Luca Pellegrini remek szabadrúgásából. A hazaiak ugyan a második félidőben egyenlítettek, de Matías Vecino góljával 2–1-re így is nyerni tudtak a rómaiak sorozatban harmadszor.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Torino–Napoli 3–0 (A. Sanabria 43., Vlasic 52., Buongiorno 66.)
Kiállítva: Mazzocchi (50.)
Udinese–Lazio 1–2
(Walace 59., ill. L. Pellegrini 12., Vecino 76.)
KÉSŐBB
Salernitana–Juventus 1–2 (Maggiore 39., ill. Iling-Junior 65., Vlahovics 90+1.)
Kiállítva:
Maggiore (53.)

20.45: Roma–Atalanta (Tv: Sport2)
KORÁBBAN

Empoli–AC Milan 0–3 (Loftus-Cheek 11., Giroud 30. – 11-esből, Ch. Traoré 89.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bologna–Genoa 1–1 (De Silvestri 90+6., ill. Gudmundsson 20.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Fiorentina 1–0 (Pinamonti 9.)
Frosinone–Monza 2–3 (Harrui 56., Soulé 76. – 11-esből, ill. Dany Mota 18., Carboni 45., Soulé 55. – öngól)
Kiállítva: Frattali (76., Frosinone)
Lecce–Cagliari 1–1 (Gendrey 31., ill. Oristanio 68.)

Internazionale–Hellas Verona 2–1 (La. Martínez 13., Frattesi 90+3., ill. T. Henry 74.)
Kiállítva: Lazovics (95., Verona)

1. Internazionale 19 15 3 1 41–9 +32 48
2. Juventus 19 14 4 1 29–12 +17 46
3. Milan 19 12 3 4 35–20 +15 39
4. Fiorentina 19 10 3 6 27–19 +8 33
5. Bologna 19 8 8 3 22–16 +6 32
6. Lazio 19 9 3 7 23–20 +3 30
7. Atalanta 18 9 2 7 29–20 +9 29