Serie A: a Juve kölcsönjátékosai vezették sikerre a Frosinonét, az Empoli Zurkowski tökéletes triplájával nyert

2024.01.21. 14:47
Sulemana góljával még a Cagliari vezetett, de végül kikapott a Frosinone vendégeként (Fotó: facebook.com/cagliaricalcio)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi meccsein a Frosinone odahaza elkapta a Cagliarit, míg az Empoli Szymon Zurkowski triplájával küldte haza a Monzát.

FROSINONE–CAGLIARI

A meccs előtt 16. helyen álló Cagliari az első félidőben a Serie A-ban az első gólját szerző Ibrahim Sulemana révén szerezte meg a vezetést a bajnoki tabellán egy ponttal és egy hellyel előtte, a 15. helyen álló Frosinone vendégeként. A 20 éves ghánai középpályás egy lecsorgó labdát váltott gólra. Az első félidő hajrájában Enzo Barrenechea révén a Frosinone is betalált, de a videobíró szabálytalanságot látott a gólt megelőző akció során, így érvénytelenítették a találatot.

A második félidő elején a legnagyobb helyzeteit is kihagyta a legutóbbi öt tétmeccsét elveszítő Frosinone, majd a 64. percben Luca Mazzitelli szép fejessel egyenlített. Aztán pedig argentin Matias Soulé csavart gyönyörűen szabadrúgásból a bal felső sarokba (a gólszerzőt később sérülés miatt le kellett cserélni).

A Frosinone Stefano Turati hajrában bemutatott nagy védésének, na, meg Caio Jorge 95. percben, egy kontrából elért góljával 3–1-re győzött. Ez a Frosinone első sikere a Serie A-ban a Cagliari ellen, amivel a hazaiak lezárták a fent említett negatív sorozatot, és visszavágtak a Cagliarinak az őszi vereségért, amikor 3–0-s vezetésről kaptak ki 4–3-ra, ráadásul a Frosinone meg is előzte a tabellán ezzel a győzelemmel a vendégeket. A győzelemben kulcsszerepet játszottak a Juventus kölcsönjátékosai, hiszen Soulé és Caio Jorge is a torinóiaktól érkezett kölcsönbe a Frosinonéba.

EMPOLI–MONZA

Mindössze 28 százalékos labdabirtoklást tudott felmutatni a Monza ellen a kiesés elől menekülő Empoli, de amikor nála volt a labda, akkor jól bánt vele: a 13. percben Szymon Zurkowski jobb lábbal zúdította a labdát kapásból a jobb alsóba (VIDEÓ ITT). A 38. percben ismét a lengyel középpályás villant meg, ezúttal fejjel volt eredményes (VIDEÓ ITT). Zurkowski a 73. percben a pontot is feltette az i-re, ezúttal bal lábbal volt eredményes (VIDEÓ ITT) – a 26 éves játékos ezzel kipipálta az ún. „tökéletes” mesterhármast, miután mindkét lábával és fejjel is betalált. Davide Nicola így győzelemmel mutatkozott be a toszkán gárdánál, amely két pontra megközelítette a már bennmaradó helyen álló Cagliarit. 3–0

SALERNITANA–GENOA

Gyors gólváltással indult a Genoa salernói vendégjátéka: Agustín Martegani értékesítette Bradaric centerezését a 2. percben (VIDEÓ ITT), tizenegy perccel később pedig Mateo Retegui nyolc méterről bombázott a jobb felsőbe (VIDEÓ ITT). A második félidőben a győzelemért támadott a tabella utolsó helyén tanyázó Salernitana, de nem tudta eltalálni a kaput – nem úgy a Gilardino-féle Genoa, amely Albert Gudmundsson tizenegyesével (VIDEÓ ITT) mindhárom pontot zsebre tette Campaniában. 1–2

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ, VASÁRNAPI PROGRAM
Frosinone–Cagliari 3–1 (Mazzitelli 64., Soulé 75., Caio Jorge 90+5., ill. Sulemana 26.)
Empoli–Monza 3–0 (Zurkowski 13., 38., 73.)
Salernitana–Genoa 1–2 (Martegani 2., ill. Retegui 13., Gudmundsson 58. – 11-esből)
Lecce–Juventus 0–3 (Vlahovics 59., 68., Bremer 85.)
KORÁBBAN
Udinese–Milan 2–3 (Szamardzsics 42., Thauvin 62., ill. Loftus-Cheek 31., Jovics 83., Okafor 90+3.)
Roma–Hellas Verona 2–1 (R. Lukaku 19., Lo. Pellegrini 25., ill. Folorunsho 76.)

A forduló további meccseit februárban rendezik.