A Serie A 14. fordulójában a Napoli 3–0-ra kikapott odahaza az Internazionale együttesétől.

Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Östigard, Natan (Zerbin, 87.) – Anguissa, Lobotka (Zielinski, 75.), Elmasz (Lindström, 75.) – Politano (Raspadori, 68.), Osimhen, Kvarachelia. Vezetőedző: Walter Mazzari
Inter:
Sommer – Darmian (Bisseck, 86.), De Vrij (Carlos Augusto, 18.), Acerbi – Dumfries (Cuadrado, 79.), Barella, Calhanoglu, Mhitarjan (Frattesi, 77.), Dimarco – Thuram (Arnautovic, 86.), Lautaro Martínez. Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző:
Calhanoglu (44.), Barella (62.), Thuram (85.)

2020 előtt legutóbb 1997-ben győzött Nápolyban az Inter, még a Gianluca Pagliuca, Giuseppe Bergomi, Javier Zanetti, Youri Djorkaeff, Aron Winter, Zé Elias, Diego Simeone, Ronaldo, Maurizio Ganz nevével fémjelzett csapattal, szóval nem mondhatjuk, hogy nyerni jár ide a milánói csapat.

Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, Eljif Elmasz lövését csak nagy bravúrral védte Yann Sommer, majd Matteo Politano lövése a lécen csattant. Ugyanakkor Marcus Thuram gólját csak pár milliméter miatt vette el a VAR, és a szünet előtt nem sokkal Hakan Calhanoglu megszerezte élete egyik legszebb találatát.

Nicolo Barella a második félidőben a legszebb olasz csatárerényeket villantotta meg, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Hvicsa Kvarachelia két helyzetet is kihagyott, a sérülése után most először kezdő Victor Osimhennek sem ment – a végén Marcus Thuram is betalált Juan Cuadrado mesés passzából. Azaz visszavette az első helyet a Juventustól az Inter. 0–3

KORÁBBAN
Sassuolo–Roma 1–2 (M. Henrique 25., ill. Dybala 76. – 11-esből, Kristensen 82.)
Kiállítva:
Boloca (63., Sassuolo)

Fiorentina–Salernitana 3–0 (Beltrán 6. – 11-esből, Sottil 17., Bonaventura 56.)
Udinese–Hellas Verona 3–3
(Kabasele 16., Lucca 30., 72., ill. Djurics 37. – 11-esből, Ngonge 61., T. Henry 90+9.)

Lecce–Bologna 1–1 (Piccoli 90+10., ill. Likojanisz 68.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Genoa–Empoli 1–1
(Malinovszkij 37., ill. Cancellieri 67.)
Kiállítva:
Makoumbou (Cagliari, 27.)
Milan–Frosinone 3–1 (Jovics 43., Pulisic 50., Tomori 74., ill. Berscianini 82.)

PÉNTEK
Monza–Juventus 1–2
(Carboni 90+1., ill. Rabiot 12., Gatti 90+3.)

20. Salernitana 14 1 5 8 10–28 –18 8

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Az előző 11 Napoli elleni meccsén az Inter mindig betalált.

Az Inter az előző 9 meccséből 6-ot megnyert a Napoli ellen a Serie A-ban, ezzel együtt.

Arnautovic a kezére esik, ápolás. Három perc a ráadás.

89. perc Frattesi mellől jobbal nem sokkal lő a bal alsó mellé 11-ről Lindström.

87. perc Natant Alessio Zerbin váltja.

86. perc Thuramot Marco Arnautovic, Darmiant Yann Bisseck váltja.

85. perc Sárga lap a gólszerzőnek mezlevételért.

85. PERC MARCUS THURAM ELDÖNTI A MECCSET! Barella jobbra passzol Cuadradónak, aki jobbal nagy erővel, laposan a hosszú sarok elé lő, Thuram meg jobbal három lépésről a jobb, azaz a rövid alsóba talál. 0–3!

80. perc Sommer balra vetődve védi Kvarachelia 10 méteres fejesét, de les.

A titkos fegyver. Lindströmöt 30 millió euróért vették, a karmester 200 percet sem játszott még a Napoliban. 10 meccsen.

78. perc Matteo Darmian odarúg Kvaracheliának, sárga lap ez is.

77. perc Mhitarjan is lemegy, Juan Cuadrado és Davide Frattesi be.

76. perc Amir Rrahmani odalép Dumfriesnak, ápolás. Csere lesz.

75. perc Elmasz és Lobotka le, Piotr Zielinski és Jesper Lindström be.

74. perc Frank Angiussa kap sárga lapot.

69. perc Osimhen tízről a bal alsó mellé fejeli Di Lorenzo beadását.

A Napoli a két csapat legutóbbi 38 mérkőzéséből 14-et megnyert, szemben az Inter 13 győzelmével.

68. perc Giacomo Raspadori be, Politano le, szélső helyett középcsatár.

67. perc Thuram és Dumfries összehoz egy ziccert Martíneznek, aki nyolcról a léc fölé lő!

65. perc Augusto balról ballal laposan középre ad, Thuram elől az utolsó pillanatban ment becsúszva Östigard.

Barella első gólja az idényben, a 19. meccsén.

62. PERC MICSODA GÓL! NICOLÓ BARELLÁBÓL kitör a benne élő Roberto Baggio, Martínez bal oldali, lapos beadását futtában remekül veszi át az ötös előtt, középen, két gyors mozdulattal kicselezi Natant és Ödegardot, majd négy méterről ballal a jobb alsóba lő. 0–2!

58. perc Henrih Mhitarjan és Eljif Elmasz kap sárga lapot reklamálásért. Közben ketyeg a VAR, mert Acerbi szablytalan volt, Anguissal utána passzolt. De nincs 11-es!

53. perc Osimhent ellöki Acerbi, de Kvaracheliáé a labda, aki ballal kapura lő az ötös bal sarkáról, balra vetődve hatalmasat véd Sommer.

50. perc Osimhen ollózás címén combon rúgja Calhanoglut, aki aztán rosszul is esik.

47. perc Dumfries kap egy nagyot a combjára Di Lorenzótól, ápolás.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Napoli az Inter elleni 17 hazai meccséből 16-szor nem kapott ki az Inter ebben az évszázadban az Inter ellen odahaza, ez az Inter negatív Serie A-s idegenbeli győzelmi aránya.

Fotó: AFP

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Di Lorenzo rossz szögete után kis lökdösődés.

Calhanoglu 7. gólja az idényben!

A VAR szerint is gól a gól. Három perc a rádás.

44. PERC VEZET AZ INTER! HAKAN CALHANOGLU jobbal a jobb alsóba lő, 0–1! Dumfries Barellához fejel egy bal oldali beadást, aki lekészíti a labdát a töröknek, aki középről, 23 méterről irgalmatlan nagy erővel lő a kapuba. Anguissa repült, de nem tudott blokkolni, Meret sem érhette el.

38. perc Martínez az ötös bal sarka elől akrobatikus módon kapura lő, de véd a kirepülő Meret.

35. perc LÉC! Politano most nem cselezget, ballal 21-ről Kvarachelia labdaszerzése és passza után kapura lő, középről, és nem sokkal véti el a jobb felső sarkot! Sommer hiába repült. Politano: 18 meccs, 10 kanadai pont. 30 éves, későn ért el csúcsformájához.

32. perc Dimarco Mhitarjant indítja a bal szélen, a beadás az ötösön a nagyon nyújtózó Östigardé, aki nem sokra rá fejjel ment az ollózni akaró Martínez elől ugyanott.

31. perc Dimarco bal oldali, ballábas sarokrúgása Osimhené, Dimarco 27 méteres lövése aztán Elmaszé.

29. perc Calhanoglu kornere Osimhené, Dimarco távolija a labdaszedőké.

29. perc Barella passzát azonnal beadja jobbról jobbal Dumfries, laposan, Martínez jobbal lő az ötös rövid sarkáról, de közbelép Rrahmani.

26. perc Dumfries első jó megugrása, a becsúszó Lobotka blokkolja a beadását.

21. perc Di Lorenzo jobb oldali beadását középre üti ki a kivetődő Sommer, de védői kisegítik.

20. perc Anguissa labdát szerez, Politano megindul, a 16-oson belül szereli őt az utolsó interes bekk, Acerbi.

Carlos Augusto bal oldali mindenes és középső védő IS. Játszott párszor a védelem jobb szélén is.

19. perc Kvarachelia remek passzát Elmasz az ötös bal sarkáról kapura teszi, balra vetődve eléri a labdát a vetődő Sommer.

18. perc Csere lesz, Osimhen megszakította a jobb szélen a hollandot. Carlos Augusto a pályán.

16. perc De Vrij sántikál, Osimhen elfut mellette, de rossz a beadás.

Kvarachelia: 17 meccs, 9 kanadai ponttal, de nincs topformában.

14. perc Dumfries kifejeli Osimhen jobb oldali beadását az ötösre érkező Kvarachelia elől. A korner Mhitarjané.

12. perc És egy lesről esett Thuram-góllal. Lesen kapta őt az ötös jobb sarkán Martínez ütempassza. Thuram: 18 meccs az Interben, 5 góllal és 10 gólpasszal, 1280 perc alatt. A nyáron ingyen érkezett.

10. perc Mezőnyharc, enyhe interes fölénnyel.

4. perc Dimarco kornere nem az igazi, 26-ról jobbal a bal alsó mellé lő Acerbi.

Az Inter legutóbb 2020 januárjában nyert itt, ez az egyetlen bajnoki sikere az elmúlt 26 évben!

2. perc Elmasz jobbal a bal alsóba lőne kissé balról, 22-ről, hatalmas vetődéssel szépen véd Sommer.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta narancssárgában.

Egy kis örökmérleg! 165 meccs, 50 nápolyi és 72 interes sikerrel, 180, ill. 229 rúgott góllal.